policija

Свет

Британската полиција по грешка избриша преку 150.000 отпечатоци од прсти, ДНК докази и досиеја за апсења

А1он
Повеќе од 150.000 отпечатоци од прсти, ДНК и досиеја за апсења се избришани од базата на податоци на британската полиција, објавија медиумите на островот. Грешката,
Свет

ВИДЕО: Шпанската полиција растури нелегална новогодишна забава која траела 40 часа

А1он
Шпанската полиција растури нелегална забава во хангар во близина на Барселона, која траеше повеќе од 40 часа. На новогодишната забава присуствувале околу 300 лица. Сите
Македонија

Полицајците од Крива Паланка наскоро ќе работат во реновирана станица

А1он
Полициската станица од општа надлежност во Крива Паланка наскоро ќе добие комплетно нов лик. Во тек е реконструкција на фасадата, а планирани се повеќе зафати
Свет

ВИДЕО: Египетски полицајци изведоа неверојатна парада што ќе се памети

А1он
Власта на египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси е позната по склоноста да ја прикажува силата на безбедносните служби во државата на помпезен начин и со
Македонија

Санкционирани 210 возачи во Скопје, 81 за пречекорена брзина и 23 мотоциклисти

А1он
Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје, полицијата вчера изрече вкупно 210 санкции, меѓу кои возење без
Свет

ВИДЕО: Австралиски полицаец дави девојка што одбила да носи заштитна маска

А1он
Полицајци од австралиската сојузна држава Викторија се под истрага поради насилно постапување со жена која не носела заштитна маска за лице. На снимката од инцидентот,
Свет

Британската полиција доби поголеми овластувања, од денес ќе може да апси на граничните премини

А1он
Во Велика Британија од денска стапува во сила уредбата со која полицијата има овластувања да ги запира и апси лицата на граница со цел да
Регион

Во Сараево уапсени 17 сообраќајни полицајци осомничени дека примале мито

А1он
Во Сараево се уапсени 17 сообраќајни полицајци под сомнение дека примале мито. Тие се осомничени дека во последните неколку месеци извршиле над стотина кривични дела
Свет

ВИДЕО: Полицајци во САД му ставаат лисици на осумгодишно дете и го апсат

А1он
Снимка од официјална полициска камера која се носи на телото, на која се гледа како двајца полицајци апсат осумгодишно дете во градот Ки Вест на