policija

Македонија

Пукање во центарот на Куманово, едно лице повредено

А1он
Во центарот на Куманово попладнево се случило пукање, потврди СВР Куманово, од каде најавија детали по завршување на увидот. Од Кумановската општа болница потврдија дека
Македонија

Таткото на Вања повторно дава исказ пред обвинител

Александар Тодески
Александар Ѓорчевски, татко на убиената Вања Ѓорчевска повторно дава исказ пред обвинител, потврдуваат од Обвинителството. Судија на претходна постапка вчера му одреди 48 часовен притвор
Македонија

Седумдесет и шестгодишен жител на Крива Паланка убиен во неговиот дом

А1он
Седумдесет и шестгодишниот жител на Крива Паланка кој завчера бил пронајден починат во својот дом бил убиен, соопшти МВР по извршената обдукција. „На 21.11.2023, по
Македонија

(ВИДЕО) Ноќна тепачка во Куманово: Боксови и влечење на среде улица

Александар Тодески
Снимка од ноќна улична тепачка во Куманово во која учествуваат четири лица се споделува на социјалните мрежи. На видеото се гледа како две лица напаѓаат две
Македонија

Кривична пријава против двајца полициски службеници поради примање поткуп

А1он
Кривична пријава е поднесена против двајца полициски службеници од Крива Паланка поради примање поткуп. -Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до надлежното
Македонија

МВР потврди: 55 годишна е жената која падна од терасата на ГТЦ

Анита Петровска Рајковиќ
55 годишна е жената која претпладнево падна од тераса во ГТЦ. Случајот го потврди и МВР. – Денеска (14.11.2023) околу 10.05 часот во СВР Скопје
Македонија

Полицаец пукал во воздух за да исплаши дилер

А1он
Во Велес од полициски службеници е уапсен М.М.(29) затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. Ноќеска на улицата „Вардарска“ во Велес полициски службеници
Македонија

Полицајци го тужат МВР – ги оставиле без осигурување цела година

Синдикатoт на полиција на Македонија поднесе кривична пријава против неколку високи функционери, но и против МВР како институција, затоа што не уплаќале за животно осигурување
Македонија

Од три авто-сервиси во Охрид полицијата одзеде шест возила

А1он
Полициски службеници одзеле шест возила поради сомнение за фалсификат. Како што соопшти МВР, по добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен суд Охрид,
Македонија

Малолетник нападнал полицајци во СРЦ „Кале“, во станица завршиле и петмина скопјани

А1он
Полицијата вчера во 20 часот во Спортско рекреативниот центар „Кале“ уапсила малолетник од Скопје, поради тоа што за време на одржување на кошаркарски натпревар агресивно