pijani vozaci

Македонија

Санкционирани 54 возачи под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

А1он
Во текот на изминатата вечер (10/11.12.2022) во периодот од 22 до 4 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање
Македонија

204 сообраќајни прекршоци во Скопје, 51 за брзо возење

А1он
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.10.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени
Македонија

99 санкционирани возачи во Скопје, 28 под дејство на алкохол

А1он
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (2.10.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно