uapseni

Македонија

Уапсени двајца албански државјани поради шверц на 50 кг. охридска пастрмка

А1он
Денеска (19.8.2022) по преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал-Струга, во содејство со Полициската станица за граничен надзор
Свет

Најмалку шест лица уапсени близу Амбасадата на Белорусија во Москва

А1он
Руската полиција уапси најмалку шест лица во близина на Амбасадата на Белорусија во Москва, јави ТАСС. Околу 300 луѓе се собраа да протестираат пред Амбасадата,