uapseni

Македонија

Уапсени се двајца скопјани кои во автомобил криеле три пиштоли

А1он
Полицијата вчера околу 23.15 часот на улицата „Кичевска“ во Ѓорче Петров, ги уапси И.А.(35) и Б.С.(34), двајцата од Скопје. Откако полицајците сопреле возило „БМВ“ управувано
Македонија

Еден малолетник дошол со нож во училиште, а друг со електрошокер

А1он
Двајца малолетници од Скопје, за два дена завршија на информативен разговор во полициска станица бидејќи на училиште дошле со оружје. Во полициската станица во Кисела
Македонија Регион

ВИДЕО: Уапсени осум педофили – децата жртви ги наоѓале на социјалните мрежи

Анита Петровска Рајковиќ
Преку социјалните мрежи мамат малолетници да им достават недолични фотографии или видеа кој подоцна ги делат по групи каде загрижувачки членуваат голем број луѓе. Полицијата
Македонија

Уапсени двајца албански државјани поради шверц на 50 кг. охридска пастрмка

А1он
Денеска (19.8.2022) по преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал-Струга, во содејство со Полициската станица за граничен надзор
Свет

Најмалку шест лица уапсени близу Амбасадата на Белорусија во Москва

А1он
Руската полиција уапси најмалку шест лица во близина на Амбасадата на Белорусија во Москва, јави ТАСС. Околу 300 луѓе се собраа да протестираат пред Амбасадата,