droga

Македонија

ВИДЕО: Во Макстил уништени 10 тони дрога, вредноста на црниот пазар би била 26 милиони евра

А1он
„Денеска, во електропечката на Макстил – Скопје со палење беа уништени околу 10 тони различни видови наркотични дроги, одземени до август 2022 година, по основ
Македонија

Претреси во Скопје, пронајдена дрога и украдени предмети, приведени две лица

А1он
На 31.8.2022 во 19.45 и 22 часот, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за внатрешни работи Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода М.Ж.(19)
Свет

Руски совет за безбедност: Украински служби дистрибуирале дрога низ Русија

А1он
Украинските специјални служби избирале дилери на дрога и на различни начини придонеле за дистрибуција на дрога на територијата на Русија, изјави заменик-секретарот на Советот за