droga

Македонија

(ВИДЕО) Уапсена криминалнa групa инволвиранa во трговија со дрога и оружје

А1он
Полицијата денеска под раководство на надлежен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по повеќемесечно криминалистичко истражување, спроведе координирана
Македонија

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција: Спречен меѓународен транспорт на 85 килограми дрога

А1он
МВР во координирана акција со Службата за борба против дрога од градот Килкис, Р.Грција, спречи транспорт на 85 килограми марихуана и притоа во Македонија се
Македонија

(ВИДЕО) Претрес во Скопје, откриена лабораторија за производство на марихуана

А1он
МВР извести дека уапсен е Д.К.(44) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена лабораторија за производство на марихуана со
Македонија

Двајца македонски државјани вмешани во шверц на марихуана од Албанија за Косово

А1он
Албанската полиција спречила шверц на дрога кон Косово, во кој биле вклучени и двајца македонски државјани. Според полициското соопштение, во акцијата уапсени се двајца косовски
Македонија

(ВИДЕО) МВР објави детали: Пронајдена лабораторија за марихуана, четворица уапсени

А1он
Единица за недозволена трговија со дрога и оружје во заедничка координирана акција со Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и
Македонија

Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведено едно лице

А1он
Полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово ја лишиле од слобода С.М.(24) од Куманово. При претрес во нејзиниот
Свет

(ВИДЕО) Дете почина во градинка во Њујорк: Под душекот е пронајдена дрога

А1он
Еден килограм фентанил е пронајден под душек во приватна градинка во Њујорк, каде едно дете почина, а три се пренесени во болница. Едногодишниот Николас Доминичи
Свет

Бразилската морнарица заплени рекордни 3,6 тони кокаин

А1он
Бразлиската морнарица денеска соопшти дека запленила 3,6 метрички тони кокаин на брод во близина на брегот на североисточната држава Пернамбуко, во најголемата поединечна поморска заплена
Македонија

Претреси во струмичко: Приведени четворица дилери на хероин и кокаин

Орце Костов
Полициски службеници од СВР Струмица синоќа ги лишиле од слобода Г.П.(41) од Струмица и 39-годишната И.Ц. од с.Куклиш, струмичко. При преглед кај нив, кај Г.П.