minister

Македонија

Координатор во Влада поплатен од министер: Функционерите ќе имаат високи плати и покрај намалувањето

Орце Костов
Со новите измени на Законот за плата на избрани и именувани лица и по одлуката на Владата за утврдување на коефициентите за пресметка на платите
Македонија

Граѓаните да пријават ако се користат возила за партиски активности, побара министерот Ѓоко Велковски

Орце Костов
Техничкиот министер за труд и социјална политика Ѓоко Велковски испратил порака до сите директори на Центрите за социјална работа, Меѓуопштинските центри за социјална работа, Јавните
Регион

Баножиќ е осомничен за предизвикување сообраќајна незгода во патниот сообраќај

А1он
Хрватската полиција денеска соопшти дека кривично ќе го пријави поранешниот министер Марио Баножиќ за кривично дело предизвикување сообраќајна незгода во патниот сообраќај. Како што соопштија,
Регион

Кривична пријава против Баножиќ за предизвикување сообраќајна незгода

А1он
Хрватската полиција ќе поднесе кривична пријава против поранешниот министер за одбрана Марио Баножиќ, кој предизвика сообраќајна несреќа во која загина едно лице. Како што се
Регион

Пленковиќ го разреши Баножиќ

А1он
Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ и се обрати на јавноста за сообраќајната несреќа која денеска ја предизвика министерот за одбрана Марио Баножиќ. Во несреќата загина
Регион

Шего: Хрватскиот министер Баножиќ има повреди на мозокот, градите и екстремитетите, не се сеќава на несреќата

А1он
Крунослав Шего, заменик директор на КБЦ Осиек и раководител на хируршката служба, даде изјава за состојбата на хрватскиот министер Марио Баножиќ по тешката сообраќајка која
Регион

Повредениот хрватскиот министер Баножиќ не е во животна опасност

А1он
Утрово нешто по шест часот се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби маж (40) од Привлака, а тешко е повреден хрватскиот министер
Регион

Хрватскиот министер за одбрана е тешко повреден во сообраќајна несреќа

А1он
Хрватскиот министер за одбрана Марио Баножиќ (44) е тешко повреден во сообраќајна несреќа во која еден маж загина. Според хрватските медиуми, Марио Баножиќ е во
Македонија

Меџити: Костумот и вратоврската ме гушат, најдобро се чувствувам во бел мантил

Орце Костов
Во овие осум месеци откако е министер, работите во здравството се променуваат и средуваат, иако костумот и вратоврската го гушат и најубаво се чувствува во
Македонија

Меџити го разрешил Јовев за да има повеќе време со пациентите: Го повика да му биде советник

Орце Костов
Министерот за здравство Фатмир Меџити за разрешениот директор на Кардиохирургија, професор д-р Сашко Јовев рече дека му е пријател и пред неколку дена пиеле кафе