minister

Видео Македонија СКЕН

Видео: Имате запуштени ниви? Ем ќе плаќате повеќе данок ем државата ќе ви ги издава

Сите запуштени ниви и според досегашниот закон требало да се пријавуваат дека не се обработуваат и да плаќате повисок данок. Но, никој доброволно не пријавил
Македонија

Португалскиот шеф на дипломатијата: Не гледам причина Бугарија повторно да блокира

Орце Костов
Португалскиот министер за надворешни работи Жоао Гомеш Кравињо кој е во официјална посета на Македонија, рече дека им верува на бугарските политичари во дадениот збор
Македонија

„Франција ти благодарам, но не“ – министерот за локална самоуправа, Горан Милевски го одби предлогот на Макрон

Орце Костов
Билатералните спорови не смеат да станат европски услови, а македонската евроинтеграција не смее да биде заложник на фрустрациите на Бугарија, смета министерот за локална самоуправа
Регион

Поранешен министер во Република Српска осомничен за голема проневера

А1он
Полицијата на Република Српска поднесе кривична пријава против Миленко Савановиќ, поранешниот министер за труд, под сомнение дека го оштетил своето министерство за повеќе од 670.000
Свет

Француски министер: Јас сум хомосексуалец и немам проблем тоа да го кажам

А1он
Францускиот министер за европски работи Клемент Боне јавно призна дека е хомосексуалец и додаде дека нема проблем тоа јавно да го каже. Тој го изјави
Видео Македонија

(ВИДЕО) Димов: Не бакнувајте се при поздравување и не играјте руски рулет со коронавирусот, секој може да се зарази

Маја Илиевска-Пачемска
Поранешниот министер за здравство, Владимир Димов, актуелен медицински директор во Клиничката болница „Аџибадем Систина“, во интервју за „А1он“ направи споредба на паниката кај граѓаните предизвикана
Свет

Романскиот министер за правда поднесе оставка

А1он
Романскиот министер за правда Тудорел Тоадер денеска соопшти дека поднесува оставка на функцијата, затоа што „ја загубил поддршката“ од владејачката Социјалдемократска партија (ПСД). Оставката на
Свет

Турција објави програма за борба против инфлацијата

Турскиот министер за трезор и финансии Берат Албајрак, се заложи за сеопфатна борба против инфлацијата, јавува Андолија. Презентирајќи го новиот пакет мерки за борба против