sasko jovev

Македонија

(ВИДЕО) Кој кого нападна на Кардиохирургија: „А1он“ доби снимка од „инцидентот“ помеѓу Јовев и Шокаровски

Орце Костов
Инцидентот помеѓу кардиохирургот проф. д-р Сашко Јовев и директорот Марјан Шокаровски кој Клиниката за кардиохирургија го пријави во полиција, најверојатно не бил само вербален како
Македонија

Јовев го потпишал решението за негово разрешување од директор на Кардиохирургија

А1он
Сашко Јовев за МИА потврди дека вчера го потпишал решението со кое министерот за здравство Фатмир Меџити го разреши од директорската функција на Клиниката за
Македонија

Меџити: Утрово пиев кафе со професорот Јовев, но одлуката за разрешување не ја преиспитувам

А1он
Професор д-р Сашко Јовев чие разрешување од директорската функција на Клиниката за кардиохирургија предизвика бурни реакции во јавноста, ќе продолжи да работи како доктор на
Македонија

Беќаровски: Прво требаше да биде сменет организацискиот директор, а потоа докторот Јовев

А1он
Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен организацискиот директор,
Македонија

Јовев: Сигурен сум дека министерот ќе ја поправи грешката, моето место е на Кардиохирургија

А1он
Професор д-р Сашко Јовев во врска со понудата на министерот за здравство Фатмир Меџити, кој денеска упати повик до него да биде негов национален советник
Македонија

Меџити го разрешил Јовев за да има повеќе време со пациентите: Го повика да му биде советник

Орце Костов
Министерот за здравство Фатмир Меџити за разрешениот директор на Кардиохирургија, професор д-р Сашко Јовев рече дека му е пријател и пред неколку дена пиеле кафе
Македонија

Адвокатски тим: Меџити го разрешил Јовев оти дежурствата на лекарите не ги одобрил Беким Сали

Орце Костов
Адвокатот на кардиохирургот Сашко Јовев, Мите Михајловски откри дека решението за разрешување било навреда за здравиот разум на сите и затоа ќе следи тужба за
Македонија

Аплауз од колегите и пациентите за Јовев: Министерот ме разреши оти доцна добил покана за настан, трпев многу притисоци

Орце Костов
Професорот д-р Сашко Јовев ги откри причините за неговото разрешување од функцијата директор на државната кардиохирургија откако доби силен аплауз од вработените на клиниката и
Македонија

Меџити: Имало злоупотреби во работењето на Јовев, контролите се направени пред неколку дена

Орце Костов
Министерот за здравство, Фатмир Меџити го разрешил директорот на државна кардиохирургија, професорот Сашко Јовев поради злоупотреба во работењето. Ова кусо го изјави Меџити на настан
Македонија

„Кој ќе го одржува сега во живот татко ми?“: Реакции по разрешувањето на кардиохирургот Јовев

Орце Костов
Смената на кардиохирургот Сашко Јовев од функцијата директор на државната кардиохирургија, предизвика реакции во јавноста, посебно на социјалните мрежи Фејсбук и Твитер. Министерот за здравство