incident

Магазин

ВИДЕО: Изгубил на квиз – го демолирал студиото

А1он
Натпреврувач во исландскиот квиз “Gettu Better” предизвика голем скандал откако изреволтиран од поразот на неговата екипа реши да го демолира студиото. Неговото дивеење е хит
Регион

ВИДЕО: Вооружен инцидент пред зградата на хрватската Влада, едно лице се самоуби

А1он
Во Загреб пред зградата на хрватската Влада утрово е повреден полицаец од огнено оружје, а хрватските медиуми објавија дека напаѓачот се самоубил. „Полициските службеницви на
Свет

(ВИДЕО) Вооружен инцидент во Ница: Жена нишанеше со пиштол кон полицијата

А1он
Вооружена жена пред да биде совладана и уапсена од страна на општинската полиција во Ница, успеала да истрела неколку куршуми во нивна близина. – Вооружена
Регион

Го пцуеле и бркале по автoпат за да му ја честитаат „Бура“: директорот на српската фондација Сорос раскажа за патувањето низ Хрватска

А1он
Бркање по автопатот, пресекување на патот, пцуење и „честитки за операцијата „Бура“ – ова му се случило вчера на директорот на Фондацијата Отворено општество Милан
Македонија

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

А1он
Полициски службеници од ПС „Охридско езеро“ вчера пред полноќ во селото Радожда, Струшко забележале глисер со албански национални ознаки во кој биле две лица кои
Македонија

ВИДЕО: Советник на Чулев физички нападна началник од Тетово

Кристијан Ландов
Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот министер Наќе Чулев, физички го нападнал началникот на Единицата за безбедност во сообраќај во СВР Тетово, Зоран Талев,
Македонија

МВР: Престрелката на Матка се случила поради движењето на чамците спрема пештерата

А1он
Од Министерството за внатрешни работи излегоа со првични информации околу инцидентот што попладнево се случи на Матка, кога настана тепачка меѓу две групи лица, а
Свет

Возачот кој повреди најмалку 15 луѓе на карневал во Фолкмарсен е германски државјанин

А1он
Карневалот во германскиот град Фолкмарсен е откажан откако автомобил влета во карневалската поворка, при што се повредени најмалку 15 луѓе, а полицијата на Твитер објави
Свет

Со автомобил влетал на карневал во Германија и повредил најмалку 15 луѓе, меѓу кои и деца

А1он
Најмалку 15 луѓе, меѓу кои и деца, се повредени откако возач со залетал со својот автомобил во група луѓе на карневалска поворка во германскиот град