avion

Свет

ВИДЕО: Жена предвреме се породи на лет кон Хаваи, во авионот имало доктор и три бабици

А1он
Вистинска драма се случувала на лет од Солт Лејк Сити кон Хонолулу на Хавајските Острови, кога жена, која според некои извори воопшто не знаела дека
Свет

Се урна руски тренажен авион, пилотите безбедно слетале со падобрани

А1он
Руското Миностерство за одбрана соопшти дека авион за обука Л-39 од чешко производство имал несреќа во југозападниот дел на Краснодарската Област, при што двата членови
Македонија

Петмина патници од завчерашниот лет за Финска позитивни на коронавирус, 17 одбиле да се тестираат

А1он
Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила,
Македонија

Во Финска пристигна уште еден авион од Скопје, сите 130 патници одат во карантин

А1он
Сите патници кои синоќа со авион на Визер од Скопје пристигнале во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за Ковид-19,
Македонија

Случаите во Финска не се во базата на заразени од Македонија, велат здравствените власти

А1он
Министерството за здравство информира дека веќе се извршени проверки за сите патници од авионот од Скопје за Турку, Финска, во кој финските здравствени власти открија
Македонија

МЗ: Патниците во авионот за Финска транзитирале преку Скопје, само двајца имале македонски пасоши

А1он
Во однос на информациите за летот од Скопје до Турку, Финска, каде што според финските власти од авион со 157 патници, по доброволното тестирање, 24
Свет

Уапсени двајца патници кои одбиле да носат маски во авион

А1он
На летот на холандската авиокомпанија КЛМ од Амстердам кон Ибица се случила тепачка откако двајца патници одбиле да стават заштитни маски. Патниците помогнале да бидат
Свет

Авионот што се урна минатата недела во Папуа Нова Гвинеја превезувал половина тон кокаин

А1он
Малиот авион што минатата недела полета за Австралија и набрзо по полетувањето се урна во Папуа Нова Гвинеја, носел повеќе од 500 килограи кокаин, соопштија
Свет

Спорна дозволата на една третина од пилотите во пакистанска авиокомпанија

А1он
Пакистан интернешенл ерлајнс (ПИА) ќе приземји третина од своите вкупно 434 пилоти под сомнение дека поседуваат сомнителни дозволи за летање,  соопшти денеска портпаролот на компанијата.