avion

Свет

Авион со патници во Барселона е опколен поради радиоактивен куфер

А1он
Авионот на „Swiss Era“ е опколен на аеродромот во Барселона по наводното истекување на радиоактивен материјал од куфер во складиштето на авионот, објави денеска „Дејли
Свет

Авион итно се вратил на аеродромот од кој полетал поради пукнатина на прозорец

А1он
Авионот „Боинг 737-800“ на јапонската компанија „Ол Нипон Ервејс“ се вратил на аеродромот од кој полетал откако за време на летот се појавила пукнатина на