zakani

Спорт

Српска тенисерка добива смртни закани: Наталија ги откри пораките што ги добила

А1он
Српската тенисерка Наталија Стојановиќ на социјалните мрежи објави дека добивала смртни закани. Стевановиќ не успеа да влезе во главната ждрепка на турнирот во Гвадалахара, бидејќи
Македонија

Скопјанец со лажни пари платил за сервис, му се заканувал на мајсторот и оштетил неколку возила

А1он
МВР извести дека вчера во 19.40 часот на улицата „Перо Наков“ во Скопје, полициски службеници го уапсиле Б.И.(31) од село Сингелиќ, скопско. Тој се сомничи
Македонија

„Утре ќе дојдам, увото ќе ти го исечам со нож“: ЗНМ бара итна реакција за закани кон новинарка на Алсат М

Орце Костов
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) бара итна реакција за експлицитните закани упатени кон новинарката на Алсат М, Рита Бехадини на нејзината објава во врска
Регион

Сопственик на телевизијата пријавен во полиција: Се заканувал дека ќе ги убие новинарката и нејзиното дете

А1он
Две лица го пријавиле сопственикот на телевизијата „Ток“ Иван Бегиќ во полициската управа во Приједор дека им се заканувал. Полициската управа Приједор соопшти дека презема
Македонија

Кривична за стружанец: Четири месеци му се заканувал на познаник за наводен долг

А1он
Струшката полиција поднесе кривична пријава против Б.Н.(42) од струшкото село Велешта поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „изнуда“. Тој, во периодот февруари-мај 2023
Регион

Директорот на училиштето во кое ученик се закани со убиство: Ќе седам до него додека не ја заврши годината

А1он
Ученик од основното училиште „Душан Вукасовиќ Диоген“ во Бечмен направи хаос во тоа училиште, заканувајќи им се на вработените „дека ќе ги убие сите“. На
Македонија

Спасовски: Нема дојави за бомби откако се воведоа протоколи во училиштата

Орце Костов
Министерството за внатрешни работи не добило дојави за бомби во училиштата откако има протоколи за справување со хибридни закани, рече министерот за внатрешни работи Оливер
Македонија

Пендиков: Бугарите во Македонија се малтретирани од полицијата, добивам закани уште повеќе откако добив државјанство

Орце Костов
Најистакнатите македонски Бугари, кои добиваат најмногу закани, немаат бугарско државјанство, но поднеле документи пред многу години. Ова го вели секретарот на затворениот бугарски културен клуб
Македонија

Иван Јорданов за „А1он“: Неколку месеци трпев закани, но се чувствувам безбедно

Орце Костов
Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов добивал вербални закани од лице вработено во Општината во последните неколку месеци, но ги пријавил заканите вчеравечер откако истото
Македонија

Градоначалникот на Штип пријавил закани во полиција, камерите го снимиле заканувачот

Орце Костов
Штипската полиција синоќа во 22.45 минути добила пријава од градоначалникот на Штип, Иван Јорданов дека лице вработено во Општина Штип му се заканувало во последните