maltretiranje

Регион

Новинарка обвини познат лекар дека ја малтретирал на породувањето: „Вие се продавате за 50 евра“

А1он
Српската новинарка и инфлуенсерка Мина Смиљаниќ објави непријатна приказна од породувањето пред три месеци, кога на свет ја донела нејзината ќерка. Таа го обвинува познатиот
Магазин

(ВИДЕО) Скандал во Бразил: Амбасадорка со месеци ја тепала куќната помошничка

А1он
Амбасадорката на Филипини во Бразил е разрешена од функцијата откако излезе на виделина дека со месеци ја тепала куќната помошничка во резиденцијата во Бразилија. Амбасадорката
Македонија

Полицискиот синдикат реагира: Полицајци претставени како криминалци во објава на МВР

Кристијан Ландов
Полицискиот синдикат реагира во врска со вчерашната објава на министерството за внатрешни работи во која се сооштува дека од страна на Одделот за внатрешна контрола,
Македонија

Шестмина скопски полицајци добија кривични пријави, тепале осомничен врзан со лисици

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинитество за гонење организиран криминал и корпуција – Одделение за гонење на сторители