maltretiranje

Македонија

Мајката на аутистичното момче за „А1он“: „Едвај стои на нозе, предозиран е од лекови“

Орце Костов
„Едвај стои на нозе, предозиран е од терапија, не можам да си го препознааам детето“, вели за „А1он“ мајката на 17-годишниот Анес Абдуловски од Битола
Регион

(Вознемирувачка снимка) „Глупава краво, ќе си го добиеш!“: Деца плачат, наставничка им се заканува во дом во Осијек

А1он
Во јавноста протече страшна снимка од дом за деца во Осијек. На снимката од општинскиот центар Класје објавена од порталот Телеграм се слуша неподнослив детски
Македонија

ВИДЕО: Возач во Виница влече врзано куче, во Штип човек со пушка стрела мачки

Орце Костов
Во Штип во населено место возрасен човек шета со оружје и пука во мачка, додека истиот ден во Виница возач со автомобил влече врзано куче,