devojce

Македонија

Четиригодишно девојче падна од 7 кат на зграда во Аеродром

А1он
Четиригодишно девојче паднало денеска од 7 кат на зграда на ул. „Владимир Комаров“ во скопски Аеродром. Од МВР информираат дека девојчето паднало околу 10.45 часот
Регион

Македонец силувал 13 годишна србинка

А1он
Обвинителството во Белград поднесе обвинение против карате тренерот З.Б. (57) од Македонија заради обљуба на 13 годишно девојче кое го тренирал. Српските медиуми пишуваат дека