smrt

Магазин

Дизајнерот Роберто Кавали остави богатство од 500 милиони долари

А1он
Модниот дизајнер Роберто Кавали кој почина вчера, остави богатство кое вреди над 500 милиони долари. Тој потекнуваше од семејство на уметници, бидејќи неговиот дедо Џузепе
Регион

Грозоморно убиство во затвор во Србија: Го силувале со метла, починал старец

А1он
Затвореникот С.Б. кој имал над 70 години починал во затворот во Падинска скела на почетокот на февруари, дознава „Блиц“. Како што неофицијално дознава, постојат сомненија
Свет

Семејството на Навални не верува дека починал од синдром на ненадејна смрт

А1он
Како причина за смртта на Алексеј Навални е наведен синдромот на ненадејна смрт, односно кога релативно младо лице без сериозни здравствени проблеми умира од природна
Македонија

Повозрасна жена починала во болницата Св. Еразмо, нејзиниот син пронајден на улица во Охрид

А1он
На 09.02.2024 година во 10 часот, во СВР Охрид е пријавено дека околу 01 часот, во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид, со возило на Итната медицинска
Регион

Гинеколог од Сремска Митровица во притвор, осомничен за акушерско насилство

А1он
Потресни сведоштва на родилка која се породила на гинеколошко-акушерското одделение во општата болница во Сремска Митровица ја разбрануваа јавноста. Несреќната жена Марица Михајловиќ претрпела сериозно
Регион

Во центарот на Белград случајни минувачи пронашле починат млад човек

А1он
Во центарот на Белград, кај Зелен Венец, случајни минувачи пронашле починат млад човек на возраст од 26 години. Според информациите кои српските медиуми ги имаат,
Македонија

Домашна пита со праз затру цело семејство – 47 годишна жена почина, две лица се борат за живот

47-годишна жена од Скопје починала денеска, а двете лица се во лоша здравствена состојба откако јаделе домашна пита со праз. Жената заедно со својот сопруг
Регион

13-годишно дете пронајдено мртво во неговиот дом во Пловдив

Орце Костов
Полицијата ја истражува смртта на 13-годишното момче од Пловдив, кое било пронајдено мртво во неговиот дом. Трагедијата била пријавена во вторникот. Полицијата и екипите на