smrt

Магазин

Пејачот на „Продиџи“ имал милионски долгови пред смртта

А1он
Пејачот на „Продиџи“, Кит Флинт пред да се самоубие имал долгови од 7,3 милиони фунти поради даноци и разни заеми, објави „Сан”. Британскиот музичар се
Свет

Во Египет осудени 17 лица на смрт поради напади врз цркви

Египетскиот воен суд денеска осуди 17 лица на смртна казна поради вмешаност во бомбашки напади врз три христијански цркви и полициски пункт во 2016 и