Почина тригодишно девојче во Струга

Од:

Тригодишно девојче починато вчера било донесено во Медицинскиот центар во Струга.

СВР Охрид денеска соопшти дека во 10 часот и 20 минути од болницата пријавиле дека А.Ј. (25) од Шведска го однела починатото девојче.

Според информацијата на телото на девојчето немало траги на насилство.
По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција

Би можело да ве интересира

АНАЛИЗА: Ревизија во општина Струга – сметката блокирана од 2010 година!

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев: Се санира колекторскиот систем во Охридско-струшкиот регион

Татјана Ташкова

Развојот на помалите општини условен од донесувањето ГУП, обемната процедура го отежнува нивното донесување

Струга под лупа на антикорупциската – политички пресуди и незаконско работење на Мерко

Мерко: Струга нема дивоградби што го загрозуваат статусот на УНЕСКО

Ана Ололовска

Распадната зграда на струшко училиште повторно ќе ги пречека учениците

Ана Василевска