Почина тригодишно девојче во Струга

Од:

Тригодишно девојче починато вчера било донесено во Медицинскиот центар во Струга.

СВР Охрид денеска соопшти дека во 10 часот и 20 минути од болницата пријавиле дека А.Ј. (25) од Шведска го однела починатото девојче.

Според информацијата на телото на девојчето немало траги на насилство.
По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција

Би можело да ве интересира

Пејачот на „Продиџи“ имал милионски долгови пред смртта

А1он

(ВИДЕО) Сведоштва на рибари: Ловевме шест тони риба, се заведуваа само два, остатокот завршуваше кај концесионерот

Шемшедини: Саемите одлична можност за промоција на пчелните производи

Концерт на Интернационалниот младински оркестар „Bisyoc“

Заев: И сто хотели се џабе ако се загуби статусот од УНЕСКО

Охрид и Струга да испорачаат план и рокови за спроведување на препораките од УНЕСКО

Ана Ололовска