Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатите на Јанева: Не ни дозволија да ја видиме изјавата на Кичеец

Виктор Јованов
Адвокатите на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Ирена Фрчкоска и Дељо Кадиев по четиричасовниот увид во доказите за случајот Рекет изјавија дека не им
Македонија

Јанева по три часа го напушти Обвинителството, останаа нејзините адвокати

Виктор Јованов
Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, по три часа го напушти Обвинителството за организиран криминал и корупција каде вршеше увид на доказите за случајот „Рекет“. Во
Видео Македонија

ВИДЕО: Јанева повторно со лисици во обвинителство, ќе врши увид во доказите за „Рекет“

Виктор Јованов
Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева по втор пат неделава со лисици е донесена во Обвинителството за организиран криминал и корупција каде треба
Видео Македонија

ВИДЕО: Котевски не се појави да сведочи за апсењето на Бошкоски

Виктор Јованов
Поранешниот портпарол на МВР, Иво Котевски не се појави на денешното рочиште за случајот „Тортура“ за апсењето на лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски,
Македонија

Кривичен четири месеци не може да го оцени обвинението за организаторите на „крвавиот четврток“

Виктор Јованов
Судењето за организаторите на „крвавиот четврток“ никако да започне. Кривичниот суд веќе 4 месеци не може да го оцени обвинението поднесено од страна на Обвинителството
Видео Македонија

ВИДЕО: Одложено судењето на Латас за „Тотал“

Виктор Јованов
Денешното рочиште за случајот „Тотал“ каде обвинет е новинарот и поранешен уредник Драган Павловиќ Латас е одложено за 17 октомври поради отсуство на член на
Македонија

Поднесено обвинение за убиството на Пино Секондо

Виктор Јованов
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Убиство од
Видео Македонија

ВИДЕО: Новинарите го прашаа Филипче зошто дошол на протестот

Виктор Јованов
На денешниот протест на здравствените работници против насилството врз нив, министерот Венко Филипче, беше прашан од новинарите зошто е присутен на протестот, со оглед дека
Видео Македонија

(ВИДЕО) Протест против насилството врз медицинарите: Следниот протест ќе започне и нема да заврши, ова е последно предупредување

Виктор Јованов
Медицинските работници во организација на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари денеска излезе на протест во Клиничкиот Центар по повод серијата напади кои се случија
Македонија

ВИДЕО: Започна протестот на Клиника против насилството врз медицинските работници

Виктор Јованов
Медицинските работници денеска ја искористија получасовната пауза да излезат на протест во Клиничкиот центар против насилството кое им се случува години наназад, а зачестено во