latas

Македонија

Судот донесе решение: Латас остана без пасош, а нему и на Лазаров им е ограничен јавниот настап

А1он
Основен кривичен суд Скопје донесе решение. Се уважува барањето на Обвинителство и на Латас и Лазаров им се одредуваат превентивни мерки – Латас остана без
Македонија

Платформата за родова еднаквост: Ги прашуваме Латас и Лазаров дали да силуваш и да се фалиш со тоа е вредноста која ја промовираат

А1он
Згрозени од изнесените информации и ставови од страна на новинарот Драган Павловиќ-Латас во првата емисија од поткастот на Стефан Лазаров, членките на Платформата за родова
Македонија

(ВИДЕО) Лазаров: Не го дослушнав Латас што сакаше да каже, се извинувам што дозволив тоа да се емитува

А1он
По отстранувањето на видеото со Латас, Стефан Лазаров се јави со ново видео во кое се извинува и смета дека хајката е организирана за да
Македонија

Спорното интервју на Латас кај Лазаров веќе не е на youtube

А1он
Интервјуто на Драган Павловиќ Латас веќе го нема на youtube каналот на Стефан Лазаров. Разговорот кој предизвика бура реакции откао Латас во еден дел раскажува
Македонија

Обвинителството и МВР отворија предмет за интервјуто на Латас кај јутјуберот Лазаров

А1он
Секторот за компјутерски криминал од МВР доставил известување до Скопското обвинителство по интервјуто на јутуберот Стефан Лазаров со Драган Павловиќ-Латас емитувано на 15 февруари, во
Македонија

Мајката на јутјуберот Лазаров ја уништи членската на СДСМ: Многу е примитивно да го етикетирате Стефан за насилство врз жени

Орце Костов
Анита Лазарова, мајката на јутјуберот Стефан Лазаров кој го направи контроверзното интервју со Драган Павловиќ-Латас во кое се зборуваше за сексуално злоупотребување на девојки, ја
Македонија

Апелација ја укина ослободителната пресуда за Латас

Кристијан Ландов
Одново ќе им се суди на новинарот Драган Павловиќ-Латас и неговите браќа Срѓан и Звездан, кои СЈО ги гонеше бесправно градење викендички во Зелениково во
Видео Македонија

ВИДЕО: Одложено судењето на Латас за „Тотал“

Виктор Јованов
Денешното рочиште за случајот „Тотал“ каде обвинет е новинарот и поранешен уредник Драган Павловиќ Латас е одложено за 17 октомври поради отсуство на член на
Македонија

Судот му се налути на Јовески оти ја искритикува судијката што го ослободи Латас

Васко Маглешов
Скопскиот криивичен суд во соопштение до јавноста, реагира на вчерашната изјава на државниот јавен обвинител. Љубомир Јовески, дека на судиите, како оние што го ослободија
Видео Македонија

(ВИДЕО) Joвески: На судии како оние кои го ослободија Латас, не им е местото во правосудството

Васко Маглешов
Првиот човек на Јавното обвинителство, Љубомир Јовески, рече дека го поддржува решението за ветинг или друга форма на проверка на судиите и обвинителите, особено по