gruevski

Македонија

Груевски: Заев вршеше притисок врз судовите, одлуката на Врховен за „Тенк“ не е изненадување

Кристијан Ландов
За експремиерот Никола Груевски, сега азилант во Будимпешта, не е изненадување што Врховниот суд ја потврди неговата двегодишна затворска казна која му е изречна во
Македонија

Министерството за правда ќе испрати нови барања за екстрадиција на Груевски и на обвинетите за „Монструм“

А1он
Министерството за правда во наредниот период ќе испрати нови барања за екстрадиција на сторители на кривични дела, за кои има нови околности или обвиненија, изјави
Македонија

Нецензурирано со нов текст: Словенија „отскочна даска“ за финансирање на медиумите блиски до Груевски

А1он
Словенечкиот портал Нецезурирано објави нов текст во кој се пишува, за како што тврдат авторите Примож Цирман, Весна Вукович и Томаж Модич, начинот на кој
Македонија

Унгарските власти да се прашаат за враќањето на Груевски, вели Вархеји

А1он
Новиот еврокомесар за проширување Оливер Вархеји смета дека Европската Унија или Комисијата нема што многу да каже за враќањето на избеганиот поранешн премиер Никола Груевски
Македонија

На Груевски и понатаму ќе му се суди за „Траекторија“

А1он
Иако судијата од Основниот кривичен суд Скопје, Горан Бошевски пред еден месец констатираше дека делото за поранешниот премиер Никола Груевски во предметот „Траекторија“ е застарено,
Македонија

Спасовски: Пропустот за бегството на Груевски да го утврди Обвинителството и да покрене постапка

А1он
Најдобро е пропустот за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски да го утврди обвинителството и да покрене постапка, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.
Видео Македонија

(ВИДЕО) Рамковски низ солзи: Ќерка ми ме гледаше од прозорите на ќелијата, а јас не можев бидејќи намерно ја криеа од мене

Кристијан Ландов
Сопственикот на згаснатата А1 телевизија, Велија Рамковски во своето обраќање на панелот “Жртви на режемот” сведочеше за деновите поминати во затвор, изживувањето од страна на
Македонија

Груевски: Имавме искрена желба да ја направиме Македонија комбинација од Луксенбург и Англија

А1он
Преку Фејсбук статус поранешниот премиер Никола Груевски, а сега азилант, ја објаснува идејата за меѓународна финансиска зона во Скопје, која не се реализира. Тој ги
Македонија

Министерство за правда: Демантираме дека Груевски е уапсен

А1он
„Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не
Македонија

ФРОДЕМ до Заев: Дали е точно дека Груевски е уапсен во Унгарија и зошто не е побарана екстрадиција?

А1он
„Пред три дена на една од српските телевизии (Тв Српски колектив – национална јутјуб телевизија) претседателот на Републиканската партија на Србија, г-дин Никола Сандуловиќ, изнесе