kuzeska

Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Цела шема на непотизам на ДПМНЕ и Пецаков во Охрид

А1он
Објавуваме скандал со непотизам во општина Охрид, цела една испреплетена шема на ДПМНЕ и Кирил Пецаков. Градоначалникот од ДПМНЕ, близок на Христијан Мицкоски стокмил роднини,
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: За еден ден СДСМ собра над 22.000 потписи за Пендаровски, паднаа во вода лажните анкети на ДПМНЕ

А1он
Сите лажни анкети на ДПМНЕ паднаа во вода, заедно со цела нивна пропаганда. СДСМ вчера покажа дека сите напумпати анкети не се точни, дека ниту
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: СДСМ ја започна постапката за утврдување на кандидат за Претседател на државата

А1он
СДСМ ја започна постапката за утврдување на кандидат за Претседател на државата за претседателските избори оваа година. Како партија со најголема внатрепартиска демократија во земјава
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Радикали, дилери, лица фатени со кокаин, со такви луѓе е опкружен Мицкоски

А1он
Се уште е свеж скандалот со фатениот соработник на Мицкоски од Пештани со кокаин е веќе пукна нов скандал. Погледнете ја оваа фотографија. Христијан Мицкоски
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Дали средбите на Мицкоски со монструмот Палевски се причина за манипулациите на ДПМНЕ?

А1он
Би започналe со констатација дека ова можеби е една од најтешките прес-конференции бидејќи сметавме дека нема да се случи волку ниско да паднат ДПМНЕ и
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Вредностите на коалиција меѓу ДПМНЕ и Левица се против НАТО и против ЕУ

А1он
На повидок е антиевропската коалиција на ДПМНЕ и Левица. Во едно интервју Мицкоски јавно кажа дека е за коалиција со Левица додека за вредностите би
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Две години локална власт на ДПМНЕ, нула резултати и поголеми сметки за граѓаните

А1он
После две години од мандатот на ДПМНЕ како локалната власт во над 40 општини резултатот е нула. Проектите кои ги ветуваа не се реализирани, изборните
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: ДПМНЕ се распаѓа, внатрешниот раскол Мицкоски да не го товари на СДСМ

А1он
ДПМНЕ се распаѓа. Очигледно големи се внатрепартиските проблеми во белата палата и анти ЕУ кампусот. Јавноста е сведок дека повторно внатрешниот раздор, кавги и поделби
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: СДСМ се бори за членство во ЕУ заради граѓаните

А1он
СДСМ е посветена на членството во ЕУ заради граѓаните, за подобар животен стандард, поголеми плати и пензии. Затоа што нашите граѓаните заслужуваат европски животен стандард.