kuzeska

Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: СДСМ се бори за членство во ЕУ заради граѓаните

А1он
СДСМ е посветена на членството во ЕУ заради граѓаните, за подобар животен стандард, поголеми плати и пензии. Затоа што нашите граѓаните заслужуваат европски животен стандард.
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Членство во ЕУ значи подобар животен стандард и силна економија, тоа е патриотизам

А1он
Во рацете на македонските пратеници е одговорноста за европска иднината на државата која значи економски напредок, поголем животен стандард, поголеми плати и подобри услови за
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Кавгите за тендери меѓу Мицкоски и Арсовска на површина извадија страшни и скандалозни закани

А1он
Кавгите за тендери и за рацете во медот меѓу Мицкоски и Арсовска на површина извадија страшни и скандалозни закани и навреди, рече портпаролката на СДСМ,
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: СДСМ се бори со кризата и ги штити граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ блокира

А1он
Владата и институциите предводени од СДСМ одговорно и посветено работат на надминување на последиците од глобалната енергетска криза. Во пресрет на најтешката зима после Втората
Македонија

Кузеска: Кадри на Груевски и осомничени лица, тоа е понудата на Мицкоски за градоначалници

А1он
Лица обвинети за кривични дела и луѓе блиски на Груевски е понудата на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ за овие претстојни локални избори. Токму тоа се
Македонија

Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена

А1он
Анкетата на Брима докажува дека граѓаните ги препознаваат исправните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. Претседателот Заев има повеќе од двојно поголем
Македонија

Кузеска: Економските мерки и политики дадоа резултат, просечната плата повисока за 6,8%

А1он
Економските мерки и политики кои ги реализираше Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев даваат резултат. Сите економски податоци потврдуваат: македонската економија е стабилна,
Македонија

Кузеска: СДСМ се менува и победува, ВМРО-ДПМНЕ останува заглавена во режимската матрица

А1он
По 26 Конгрес којшто се одржа вчера и донесе кадровски освежувања во највисоките партиски органи, СДСМ започнува ново четиригодишно поглавје за напредокот на македонската држава
Македонија

СДСМ: Понудата на ВМРО-ДПМНЕ е одбрана на насилници и криминалци

А1он
Целата јавност вчера беше згрозена од аудио снимка со скандалозна содржина, каде се слушаат два гласа за кои се тврди дека се дел од осудените