27 april

Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Нинџа: Има општо закани и се чувствува несигурен

Кристијан Ландов
Адвокатот Sвонко Давидовиќ по судењето каде Александар Василевски-Нинџа осуден за „27 април“ го тужи Наум Стоилковски за клевета, посочи дека пресудата за упадот во Собранието
Видео Македонија

(ВИДЕО) Нинџа: Добив најниска казна за „27 април“ бидејќи не нападнав никого во Собрание

Кристијан Ландов
Осудениот Александар Василевски – Нинџа за случајот „27 април“ не е сигурен дека ќе ја добие тужбата што ја поднесе против Наум Стоилковски, портпарол на
Видео Македонија

ВИДЕО: Бомбите за Русковска пред Апелација, ексдиректорот на УБК бара Хаг да го суди „Организатори на 27 април“

Кристијан Ландов
Снимките каде се тврди дека се слуша гласот на обвинителката Вилма Русковска и се вели „Не го држев, два месеци го заборавив, го заборавив буквално..
Македонија

Митрески: Крвавиот четврток е вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ, нема да дозволиме никогаш да се повтори

А1он
Пет години после 27 април сите ние имаме обврска пред граѓаните на оваа земја, пред сите оние кои го преживеаа тој крвав ден и пред
Македонија

СДСМ: 27 ми април е вистинското лице на ВМРО-ДПМНЕ, насилниците никогаш нема да бидат уставобранители

А1он
27 април е најцрниот датум во историјата на македонската демократија.Вооружени насилници, поттикнати од ВМРО-ДПМНЕ извршија упад во Собранието, обидувајќи се да убијат пратеници, да повредат
Македонија

И за Нинџа се бара помилување, заменик-министерот за правда не се согласува со сите предлози

Кристијан Ландов
Александар Василевски-Нинџа осуден за „27 април“ и сведок во предметот „Организатори на 27 април“, неофицијално е еден од затворениците за кого од затворот „Скопје“ во
Македонија

Уште неослободен, Русковска бара Јанакиески повторно да оди во притвор

Кристијан Ландов
Миле Јанакиески да биде однесен во Шутка за „27 април“ бара обвинителката Вилма Русковска од Кривичниот суд. Ова доаѓа откако тој денеска беше ослободен од
Македонија

Ист судија двапати му верува на сведокот Нинџа, кој тврди дека случајно се затекнува на настани каде никој не го видел

Кристијан Ландов
И покрај сомневањата дали ја говори вистината, судијата Илија Трпков му поверува на сведокот Александар Василевски-Нинџа во случајот за организаторите на 27 април. Ова е
Македонија

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Пресудата за „27 април“ покажува дека во Македонија правосудство и суд не постојат

А1он
Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев
Македонија

(ВИДЕО) Миланов најави жалба: Нејасно е за што е донесена пресудата, за случувањата на 27 април или за протестите

Кристијан Ландов
Адвокатот Еленко Миланов кој ги застапува обвинетите Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски рече дека за овој предмет, немало простор за осудителна пресуда и