27 april

Македонија

Пендаровски: Ставовите за „27 април“ се јасни и не зависеа од средбата со Мицкоски

А1он
Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со господинот
Македонија

Мицкоски: Дволичноста на Пендаровски е заради притисокот кој го вршат врз него, реалноста е дека се согласи со мене за 27 април

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешната посета на Општина Делчево одговарајќи на новинарско прашање во врска со вчерашната средба со претседателот Стево Пендаровски, дека
Македонија

Пендаровски: Не заговарам преотворање на процесот за 27 април, а може да се отвори ако има нови докази

Кристијан Ландов
Претседателот Стево Пендаровски по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, посочи дека одвај 4-5 минути разговарале за настаните од 27 април. Пендаровски рече дека
Македонија

Мицкоски: Се согласивме со Пендаровски дека е драконски обвинетите за 27 април да одговараат за тероризам

Кристијан Ландов
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски тврди дека заедно со шефот на државата Стево Пендаровски, постигнале договор дека осудените за настаните од 27 април треба да
Македонија

Заев за 27 април: Доколку има нови докази, осудените имаат право на ново судење

Кристијан Ландов
Отворање на случајот одново само доколку има нови докази и моменти. Ова е ставот на премиерот Зоран Заев за барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, одново да
Македонија

СДСМ: Понудата на ВМРО-ДПМНЕ е одбрана на насилници и криминалци

А1он
Целата јавност вчера беше згрозена од аудио снимка со скандалозна содржина, каде се слушаат два гласа за кои се тврди дека се дел од осудените
Македонија

Адвокатката Бегова тврди дека на снимката не е Јане Ченто и се закани со тужба

А1он
Адвокатката Анита Бегова која вели дека е бранител на осудениот Јане Ченто за „27 април“, тврди дека гласот на снимката која е објавена на „Јутуб“,
Македонија

Со Мицкоски никогаш не сме зборувале за амнестија на осудените за „27 април“, вели Заев

А1он
Премиерот Зоран Заев вели дека со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски никогаш не разговарал за амнестија на осудените за случувањата од 27 април 2017 година.
Македонија

(АУДИО) „Заев ќе биде изрешетан ко куче, ќе лежам доживотно“, снимка на „Јутуб“ на која пишува дека Ченто и Ќосето зборуваат за ликвидација

А1он
Шестминутна снимка од разговор прикачена на мрежата „Јутуб“ со најава за ликвидација на премиерот Зоран Заев и неговата фамилија е испратена до „А1он“. Според мејлот
Македонија

СДСМ: На 27 април беа нападнати Собранието и уставниот поредок, Мицкоски со ситe сили го брани крвавиот печат на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
На 27 април беа нападнати Собранието и уставниот поредок, Мицкоски со ситe сили го брани крвавиот печат на ВМРО-ДПМНЕ. На 27 април вооружени насилници посегнаа