artan grubi

Македонија

Артан Груби имал две опомени за прекршување на етичкиот кодекс, Џафери ќе одлучува дали ќе го казни

Орце Костов
Досега немало аргументи со кои може фактички да се утврди дека политичарите со службени возила оделе да се потпишуваат за претседателските кандидати, но секогаш кога
Македонија

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа уцени, Груби и Ахмети сакаат вечно да владеат

А1он
„Титуларно највисоката функција во државата, тоа е претседател на државата, кај нас знаете дека извршната моќ е кај владата и премиерот, но титуларно претседателот е
Македонија

Левица поднесе кривична пријава против Артан Груби за противправно стекнување и прикривање имот

А1он
Ја известуваме јавноста дека денесka, Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против потпретседателот на Владата на
Македонија

Директорите на ДУИ за кои Меџити вчера кажа дека се на боледување, се „разболеле“ по директива на Груби

Александар Тодески
Директорите на ДУИ за кои министерот за здравство во заминување, Фатмир Меџити вчера кажа дека се на боледување или користат годишен одмор, по директива на
Македонија

Стоилковски: Лотарија на дуото Груби- Бајрами за 13 месеци дава 19 милиони евра за апарати за коцкање

А1он
Пријателот на Артан Груби, директорот на Лотарија Перпарим Бајрами вчера ги потврди договорите на Лотарија на ДУИ тешки 12 милиони евра за апарати за коцкање.
Македонија

Стоилковски: Во само две недели Државна лотарија на ДУИ дала 12 милиони евра за апарати за коцкање

А1он
Државната лотарија водена од Перпарим Бајрами пулен на Артан Груби само во јануари дала неверојатни 12 милиони евра за терминали за приредување игри на среќа,
Македонија

Груби: Русија ни носи проблеми и неволја, САД ни помага во проекти потребни за граѓаните

Александар Тодески
Треба да направиме разлика, дали сакаме европска Македонија или проруска Македонија, рече вицепремиерот Артан Груби на денешното пуштање во употреба на реновираниот дел на Клиниката
Македонија

Маричиќ ќе биде прв вицепремиер во владата на Џафери, за Груби се измислува ново вицепремиерско место „за политички прашања“

Бојан Маричиќ ќе биде прв вицепремиер во техничката влада на Талат Џафери, а за Артан Груби ќе се измисли нова функција – вицепремиер за политички
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Кочи Груби излета од патот, ДУИ е дувлото на криминалот и корупцијата

А1он
ВМРО-ДПМНЕ утрово преку соопштение вели дека европскиот фронт на власта се издишал како пукнат балон. „Кочи Груби излета од патот, европскиот фронт ви издиша како
Видео Македонија

(ВИДЕО) Ивановска: Груби не дава информации за имотот, податоците ги крие зошто барањето не било и на албански

Александар Тодески
Антикорупциската комисија се уште не добива информации од вицепремиерот Артан Груби за неговата имотна состојба, предмет кој го отворија откако беше запалено возилото кое го