artan grubi

Македонија

Неуспешна мисија на Груби: Мадрид нема да го признае Косово, кој и да го бара тоа

Искра Манојлоска
„Ставот на Шпанија за територијата Косово и понатаму е ист и не се менува, Шпанија не ја признава независноста на Косово и тоа е државна
Македонија

Шефот на кабинет на Груби без да плати поминувал патарини со службено возило

Кристијан Ландов
Шефот на кабинет на вицепремиерот Артан Груби, бил фатен како ја поминува патарината кај Миладиновци без да плати, со нелегално поставени флешери, дознава „А1он“. Според
Македонија

Вработените по Рамковен до крајот на јануари ќе мораат да почнат со работа

Искра Манојлоска
1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите институции во кои се распределени. Првиот вицепремиер Артан
Македонија

Наместо Антикорупциската комисија, во новите простории на барокната зграда се всели вицепремиерот Артан Груби

Мери Јордановска
Првиот заменик премиер и министерот за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби, денеска се всели во нови простории, кои на својот профил на
Македонија

Али Ахмети стана почесен доктор на Тетовскиот универзитет, Груби вели: таква личност нацијата ретко раѓа

А1он
Тетовскиот Универзитет денеска му ја додели титулата почесен доктор на науки (Doctor Honoris Causa) на претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети. На свеченоста
Македонија

Жена го кршела автомобилот на Груби пред Собрание, тој вели дека не ги знае причините

Кристијан Ландов
Службеното возило со кое се превезувал првиот вицепремиер во Владата, Артан Груби, било демолирано додека стоело паркирано на собранискиот паркинг. Од МВР велат дека тоа
Македонија

Груби: Заедничко ни е патешествието кон слободата, правдата, еднаквоста, но и интеграцијата

А1он
Судбините на нашите народи во нашата земја се меѓусебно поврзани. Заедничко ни е патешествието кон слободата, правдата, еднаквоста, но и интеграцијата. Принципот на самоопределување на
Македонија

Груби се сретна со бугарскиот амбасадор Ангелов: Историјата не треба да ја држи иднината во заложништво

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет се сретна со амбасадорот на Република Бугарија во
Македонија

Груби- Медиу: Северна Македонија и Албанија заслужуваат почнување преговори за членство во ЕУ

А1он
Вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари средба со претседателот на Републиканската партија на Албанија и поранешен министер
Македонија

Груби се сретна со првиот човек на ИВЗ, Фетаху: Нашата прозападна ориентација е загарантирана

А1он
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска се сретна со вршителот на должноста претседател на Исламската верска заедница,