drzavna lotarija

Македонија

Стоилковски: Лотарија на дуото Груби- Бајрами за 13 месеци дава 19 милиони евра за апарати за коцкање

А1он
Пријателот на Артан Груби, директорот на Лотарија Перпарим Бајрами вчера ги потврди договорите на Лотарија на ДУИ тешки 12 милиони евра за апарати за коцкање.
Македонија

Стоилковски: Во само две недели Државна лотарија на ДУИ дала 12 милиони евра за апарати за коцкање

А1он
Државната лотарија водена од Перпарим Бајрами пулен на Артан Груби само во јануари дала неверојатни 12 милиони евра за терминали за приредување игри на среќа,
Македонија

Европски сојуз за промена: ДУИ му дава тендер во вредност од четири милиони евра на српското подземје

А1он
Во овие последни денови од годината, кога албанската партија на власт се обидува да им фрли пепел во очите на албанците фалејќи се дека го
Економија

Државна лотарија ги додели наградите од првата наградна игра „Биди ин“, регистрирај се на Мегавин

А1он
Во чест на отворањето на новата интернет – платформа www.megawin.mk, Државна лотарија приреди наградна игра којашто траеше од 18 до 29 ноември. Во овој период
Економија

Забавата започна со кампањата „Празнично дарување“ мега интерес за игрите на интернет-платформата мегавин.мк на Државна лотарија

А1он
Државна лотарија го наградува рекордниот интерес за учество во игрите на среќа на својата нова интерент-платформа www.megawin.mk со кампањата „Празнично дарување“, којашто веќе започна и
Економија

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, „МЕГАВИН.МК“ донесе среќа низ цела држава

А1он
– Во четвртокот 30 ноември се одржa „99 Мегастарс“ во СЦ „Јане Сандански“ каде воедно се одржа и извлекувањето од наградната игра „Биди ин, регистрирај
Економија

АСОМ: Тендерот на Државна лотарија е дискриминаторски за домашните компании, нема да учествуваме

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) бара да се поништи владината одлука за отпочнување на постапка за формирање на три нови друштва за приредување на игри