pari

Свет

Украина доби 1,9 милијарди евра од ЕУ

А1он
Украина доби 1,9 милијарди евра безусловна финансиска помош од ЕУ, што придонесува за одржување на макроекономската стабилност и финансирање на приоритетните буџетски потреби, соопшти украинското
Македонија

Уапсен дилер од Штип, кај него пронајдена дрога и голема сума пари

А1он
МВР извести дека вчера по преземени оперативни мерки и дејствија, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје го уапсиле Б.М.(32) од
Регион

Студент ставил „мито“ од 10 денари во индекс – добил десетка

Анита Петровска Рајковиќ
Проф.д-р Душан Милисављевиќ, познат доктор по ОРЛ и професор на Медицинскиот факултет во Ниш, за време на испитот во периодот јануари-февруари пронашол банкноти во индексите
Македонија

Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена е голема сума на пари

Александар Тодески
Маскирано вооружено лице ограбило банка во населбата Илинден. Првичните информации говорат дека е одземена голема сума на пари. Идентитетот на ограбувачот засега останува непознат, а
Економија

Од јануари нема да се чека согласност од Финансии за вработување во администрација

Измените на Законот за Буџет кои стапуваат на сила на почетокот на следната година, сите министерства, јавни претпријатија, јавно-приватни субјекти и сите друштва кои се
Македонија

(ВИДЕО) Дел од профилите кои регрутираат граѓани за големата интернет измама за пари веќе не се активни, струмичката СмартКлик пријавила злоупотреба на името

Александар Тодески
Многу луѓе ни кажаа дека името на нашата фирма е влезено во голема измама на интернет, сведочи Милан Савов од компанијата „СмартКлик“, чие име е
Македонија

(ВИДЕО) Масовна измама на интернет во Македонија, се нуди брза заработка

Александар Тодески
Голема измама на интернет кружи во Македонија. Се врбуваат луѓе од земјава за да добиваат пари, само со заследување на YouTube канали, со што се
Македонија

Уапсена 54 годишна жена во гостиварско Градец, украла пари и накит во јавен превоз

А1он
Полиција вчера околу 18:15 часот во гостиварски Градец, полицајци ја лишиле од слобода 54-годишната М.Р од селото. „Половина час пред тоа, таа била пријавена од
Македонија

Парите од судството Владата ги потрошила за себе, обвинија од судската администрација

Орце Костов
Судската администрација и денеска продолжи со протест со кој бараат зголемување на платите. Од Независниот сидникат на судската администрација велат дека штрајкот ќе биде во