strumica

Македонија

Почна пријавувањето на штетите од пожарот во „Глобал“ во Општинската комисија за проценка

А1он
Сопствениците и корисниците на деловни објекти, кои претрпеа штети од пожарот во Трговскиот центар „Глобал“, почнаа да ги доставуваат барањата за финансиска помош до Општинската
Македонија

Здружението на граѓани Обнова Глобал Струмица повикува за донации за санирање на последиците од пожарот

А1он
Здружението на граѓани Обнова Глобал Струмица, ги повикува сите заинтересирани правни и физички лица и здруженија, државни институции и органи и единици на локалната самоуправа,
Македонија

Преполовен е бројот на ковид-пациенти во струмичката болница, но заболените имаат потешка клиничка слика

А1он
Преполовен е бројот на ковид-пациенти во струмичката болница, но тие што се на болничко лекување имаат потешка клиничка слика, информира директорот д-р Наќе Гогов. Од
Македонија

Струмичани славеле роденден и се фалеле на Фејсбук, добија кривични пријави

А1он
Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство – Струмица ќе поднесе кривична пријава против Л.К. (36) и Д.К. (44) и двајцата од Струмица,
Македонија

ВИДЕО: Почна расчистувањето на „Глобал“

А1он
Во Струмица почна расчистувањето на остатоците во трговскиот центар „Глобал“ кој беше зафатен од голем пожар во саботата. Опожарени се една третина од пазарот, десетина
Македонија

Почна увидот за причините за пожарот во „Глобал“

А1он
Увидот за причините за пожарот во Трговскиот центар „Глобал“ почна претпладнево во Струмица. Инспектори за пожар од Дирекцијата за заштита и спасување и дежурен јавен
Македонија

Хидрантите во „Глобал“ не работеле, потврдуваат пожарникарите кои го гасеа огнот

А1он
Неколку тимови на пожарните единици од Струмица и од околните градови ноќеска се бореа со пожарот кој го зафати трговскиот центар Глобал. Големиот оган кој
Македонија

Заев: Ќе им помогнеме на сите што ги загубија имотите во пожарот

А1он
Направена е непоравлива штета, најдобро е што што нема човечки жртви и тоа е најважно се друго се надместува. Сакам да им заблагодарам на пожарникарите
Македонија

Јанев: Општина Струмица ќе им помогне на оштетените во пожарот во „Глобал“

А1он
Тажна е сликата денеска, по пожарот кој ноќеска пред полноќ, избувна во трговскиот центар „Глобал“. Изгорени се повеќе трговски објекти и внатрешниот дел во којшто