strumica

Македонија

Полицијата упадна во дом на струмичанец кој си правел забава со 11 пријатели

А1он
Полициски службеници од СВР Струмица извршиле претрес во домот на А.Х.(55) од Струмица ноќеска во 1 часот по полноќ, по претходна пријава и издадена судска
Култура

Иницијативниот одбор „Култура или фисклутура?“ го прекинува дијалогот со Министерството за култура

А1он
Иницијативниот одбор на иницијативата „Култура или фискултура?” го прекинува дијалогот со Министерството за култура и со ресорната министерка Ирена Стефоска, соопштија денеска од Одборот. Одлуката
Македонија

Фатена банда крадци малолетници одговорна за 25 кражби во Струмица, Богданци и Гевгелија

А1он
СВР Струмица до ОЈО Струмица поднесе три известувања за шест малолетници (пет од Струмица и еден од с.Просениково, струмичко), поради постоење основи на сомнение дека
Македонија

Притвор за две лица кои принудиле малолетничка на снимање порнографски материјали

А1он
Јавното обвинителство од Струмица покрена истрага за две лица за кои има основано сомневање дека присилиле малолетничка која имала наполнето 14 години на снимање слики
Македонија

Приведени тројца прилепчани за тешки кражби во Струмица

А1он
Полициски службеници вчера привеле три лица од Прилеп за „тешки кражби“ извршени во Струмица, соопшти денеска МВР. -Полициски службеници од ОВР Прилеп вчера приведоа три
Македонија

Почна пријавувањето на штетите од пожарот во „Глобал“ во Општинската комисија за проценка

А1он
Сопствениците и корисниците на деловни објекти, кои претрпеа штети од пожарот во Трговскиот центар „Глобал“, почнаа да ги доставуваат барањата за финансиска помош до Општинската
Македонија

Здружението на граѓани Обнова Глобал Струмица повикува за донации за санирање на последиците од пожарот

А1он
Здружението на граѓани Обнова Глобал Струмица, ги повикува сите заинтересирани правни и физички лица и здруженија, државни институции и органи и единици на локалната самоуправа,
Македонија

Преполовен е бројот на ковид-пациенти во струмичката болница, но заболените имаат потешка клиничка слика

А1он
Преполовен е бројот на ковид-пациенти во струмичката болница, но тие што се на болничко лекување имаат потешка клиничка слика, информира директорот д-р Наќе Гогов. Од
Македонија

Струмичани славеле роденден и се фалеле на Фејсбук, добија кривични пријави

А1он
Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство – Струмица ќе поднесе кривична пријава против Л.К. (36) и Д.К. (44) и двајцата од Струмица,