strumica

Македонија

Преполовен е бројот на ковид-пациенти во струмичката болница, но заболените имаат потешка клиничка слика

А1он
Преполовен е бројот на ковид-пациенти во струмичката болница, но тие што се на болничко лекување имаат потешка клиничка слика, информира директорот д-р Наќе Гогов. Од
Македонија

Струмичани славеле роденден и се фалеле на Фејсбук, добија кривични пријави

А1он
Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство – Струмица ќе поднесе кривична пријава против Л.К. (36) и Д.К. (44) и двајцата од Струмица,
Македонија

ВИДЕО: Почна расчистувањето на „Глобал“

А1он
Во Струмица почна расчистувањето на остатоците во трговскиот центар „Глобал“ кој беше зафатен од голем пожар во саботата. Опожарени се една третина од пазарот, десетина
Македонија

Почна увидот за причините за пожарот во „Глобал“

А1он
Увидот за причините за пожарот во Трговскиот центар „Глобал“ почна претпладнево во Струмица. Инспектори за пожар од Дирекцијата за заштита и спасување и дежурен јавен
Македонија

Хидрантите во „Глобал“ не работеле, потврдуваат пожарникарите кои го гасеа огнот

А1он
Неколку тимови на пожарните единици од Струмица и од околните градови ноќеска се бореа со пожарот кој го зафати трговскиот центар Глобал. Големиот оган кој
Македонија

Заев: Ќе им помогнеме на сите што ги загубија имотите во пожарот

А1он
Направена е непоравлива штета, најдобро е што што нема човечки жртви и тоа е најважно се друго се надместува. Сакам да им заблагодарам на пожарникарите
Македонија

Јанев: Општина Струмица ќе им помогне на оштетените во пожарот во „Глобал“

А1он
Тажна е сликата денеска, по пожарот кој ноќеска пред полноќ, избувна во трговскиот центар „Глобал“. Изгорени се повеќе трговски објекти и внатрешниот дел во којшто
Македонија

Пожарникарите од Струмица, Радовиш, Кавадарци, Валандово и од Штип со 16 возила го гасеа пожарот во „Глобал“

А1он
Противпожарната единица во Струмица ги ангажаирала сите 38 пожарникари и шесте возила во обидот да се справи со пожарот кој го зафати трговскиот центар „Глобал“.
Македонија

Изгаснат е пожарот во „Глобал“, направена е огромна штета

А1он
По неколкучасовна битка со огнената стихија, пожарникарите успеаја да го изгаснат пожарот што го зафати трговскиот центар „Глобал“ во Струмица. Пожарот беше изгснат рано утрово.