kostadinov

Македонија

Костадинов за упадот на МВР во магацинот: Волонтерите добиваа закани од полицајци, бараме одговорнст

Портпаролот на СДСМ, Констадин Костадинов соопшти дека волонтерите од невладината организација „Сите заедно можеме“ каде семејството Заеви донираше продукти, а во чиј магацин вчера упаднала
Македонија

(ВИДЕО) Костадинов: Членка на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ вработена кај Иванов, а нејзината ќерка во Агенција за разузнавање

А1он
Партизацијата и злоупотребите на државните институции се симбoл на 11 годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ кои донесоa пандемија на непотизам. Кабинетот на Ѓорѓе Иванов е уште
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Платите во државата растат, но само за роднините на функционерите од власта

А1он
Ако СДСМ  продолжи со ова темпо да ги вработува ќерките, синовите, мајките, браќата, тетките, стрините и останатите роднини,  на високи позиции во државната администрација, просечната
Видео Македонија

ВИДЕО: Мајката на Костадинов се повлекува од работното место

А1он
Мајката на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов ќе се повлече од работното место во Централниот регистар во Струмица, најави Костадинов денеска на прес-конференција. Тој вели
Економија

ВМРО-ДПМНЕ до Костадинов: Економијата две години е на дното 

А1он
Граѓаните имаат се помалку пари, а трошоците за живот континуирано се зголемуваат, економијата две години е на дното, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на портпаролот
Македонија

(ВИДЕО) Костадинов: По години уназадување, индустријата бележи највисок раст во последните седум години

А1он
Презедовме одговорност да испорачаме сериозни резултати во економијата, реформите и интеграциите, низа на позитивни економски показатели потврдуваат, економијата е раздвижена и стабилна, платите растат, се
Македонија

(ВИДЕО) Костадинов: Со уставните измени се отворија перспективите

А1он
Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на прес-конференција истакна дека Македонија станува 30 земја членка на НАТО оваа година, а по започнувањето на скрининг процесот, во
Македонија

(ВИДЕО) Костадинов: Очекуваме до моментот на гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

А1он
СДСМ очекува дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство
Македонија

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски се дрзна на Божиќ да ги дели и понижува граѓаните

А1он
Антизападниот Христијан Мицкоски продолжува по стапките на неговиот ментор, осудениот криминалец Никола Груевски, не отстапува од делбите и омразата. Груевски ги делеше граѓаните на патриоти
Видео Македонија

(ВИДЕО) Костадинов: Иванов е последен остаток од режимот на Груевски

А1он
Добрата вест е што претседателот Ѓорге Иванов си заминува, бидејќи тој е последен остаток од режимот на Никола Груевски, изјави пратеникот на СДСМ, Коста Костадинов.