gjorge ivanov

Македонија

Измените во Кривичниот законик го премислија адвокатот Наумовски: Повлечена иницијативата за помилувањата на Иванов

Александар Тодески
Адвокатот Миле Наумовски кој се обиде преку Врховниот суд да ги оживее помилувањата на поранешни функционери кои ги потпиша поранешниот претседател Ѓорге Иванов се премисли
Македонија

Синиша Алексоски на распит во полициската станица Центар

Поранешниот советник на експретседателот Ѓорге Иванов, разузнавачот Синиша Алексовски, попладнево беше во Полициската станица Центар, каде што се задржа речиси два часа. Неофицијално, за Алексовски
Македонија

Претседателските привилегии на Иванов и Црвенковски се најдоа пред Уставниот суд

Мери Јордановска
Уставниот суд денеска ќе расправа по иницијативата на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), во врска со привилегиите што ги уживаат поранешните претседатели на
Македонија

Обезбедувачите на Иванов ќе добијат работни задачи од Пендаровски ако МВР не ги повлече

Кристијан Ландов
Обезбедувачите на експретседателот Ѓорге Иванов, кои техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, ги врати на старото работно место во вилата „Водно“ за да го
Македонија

Возилото кое Чулев го бара од Пендаровски, било наследено од Иванов

Автомобилот кој го користел претседателот Стево Пендаровски, а министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, побара да се врати во МВР, бил во претседателскиот кабинет уште
Македонија

Ѓорге Иванов ја доби антикорупциска на Управен за унапредените генерали за време на избори

Васко Маглешов
Трите управни судијки Лидија Ивановска, Тања Терзиева и Едита Насковска му ја уважија тужбата на експретседателот на државата, Ѓорге Иванов, за пријавата на антикорупциската комисија
Македонија

Канцеларијата на Иванов во Џевахир ќе чини 1.950 евра месечно

А1он
Изнајмени се простории во комплексот висококатници „Џевахир скај сити“ за кабинетот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, соопштија од компанијата. Помеѓу компанијата Турмак АД – Подружница Скопје
Македонија

Одликувања од Иванов за Акан Сувер, Исмаил Серагелдин и „Македонија 2025“

А1он
Претседателот Ѓорге Иванов денеска со Медал за заслуги за Македонија ги одликуваше професорите Акан Сувер и Исмаил Серагелдин и додели признание Повелба на Република Македонија
Македонија

Претседателот Иванов им врачи „Медал за храброст“ на четворица припадници на АРМ за несреќата кај Ласкарци

А1он
Претседателот Ѓорге Иванов им врачи медали за храброст на четворица припадници на Армијата на Република Македонија кои придонесоа за навременото укажување помош и извлекување на
Македонија

(ВИДЕО) Костадинов: Добро е што ДКСК отвора случаи против непотизам, Иванов да се произнесе за случајот во кабинетот

А1он
Ѓорге Иванов, исто како и Христијан Мицкоски, молчи за актуелниот случај со вработувања на ќерката на неговата советничка и основаните сомневања занепотизам односно судир на