gjorge ivanov

Македонија

Ѓорге Иванов одликува со медал за храброст четворица војници за несреќата кај Ласкарци

А1он
Емини Џелал Омер, Реџепи Мухарем Бујамин, Фета Нејази Семир, Саљихи Фихат Сељадин ќе добијат медали за храброст од претседателот на државата Ѓорге Иванов зашто како
Македонија

Иванов до СДСМ: Голема иронија е што СДСМ се дрзнува да ме обвини за недомаќинско и неодговорно работење

А1он
Кабинетот на претседателот, Ѓорге Иванов во целост ги демантира наводите во денешното соопштение на СДСМ, во кое беше посочено дека Иванов неодговорно го завршува мандатот,
Македонија

Бачев му пиша на Иванов: За Македонија се работи, имајте храброст и испратете паралено писмо со она на Заев до ОН

А1он
Верувам дека ги слушнавте информациите дека Зоран Заев ќе испрати писмо до Обединетите нации со кое ќе побара сите држави-членки на ОН да го користат
Македонија

Претседателот Иванов се сретна со Ердоган

А1он
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вчера попладне во Истанбул се сретна со турскиот претседателот на Република Турција, Реџеп Тајип Ердоган. Како што соопшти прес-службата
Македонија

Иванов: Протестите се израз на криза на лидерството насекаде во светот

А1он
Протестите се израз на криза на лидерството насекаде во светот. Ова го потврдуваат и статистиките, истакна претседателот Ѓорге Иванов во обраќање на претседателската сесија на
Македонија

ВИДЕО: Обраќање на претседателот Ѓорге Иванов

Кристијан Ландов
Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, се обрати јавноста.   ВО ЖИВО: Обраќање на претседателот Ѓорге Иванов ВО ЖИВО: Обраќање на претседателот Ѓорге Иванов
Македонија

(ВИДЕО) Ивановски: Претседателот нема право да бира како и кому ќе го довери мандатот

А1он
Претседателот Ѓорге Иванов кој испрати писмо до меѓународната заедница во објаснувањето зошто не го доверил мандатот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, повторно се повика