ВИДЕО: Обраќање на претседателот Ѓорге Иванов

Би можело да ве интересира

Старџен најави нов референдум за независност на Шкотска

Старџен: Можен е референдум за независност на Шкотска есента 2021 година

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

А1он

Порториканците на референдум ќе се изјаснат дали сакаат да бидат дел од САД

А1он

Синиша Алексоски на распит во полициската станица Центар

Претседателските привилегии на Иванов и Црвенковски се најдоа пред Уставниот суд

Мери Јордановска