janko bacev

Македонија

Бачев поднесе тужба пред Управен суд против ДИК за бришењето на името на коалицијата „Никогаш Северна, само Македонија“

А1он
Претседателот на партијата Единствена Македонија и предводник на коалицијата „Никогаш Северна само Македонија“, Јанко Бачев поднесе тужба до Управниот суд, откако ДИК го отфрли приговорот
Македонија

(ВИДЕО) Бачев: Одговорност за ДИК поради бришењето на името од гласачките ливчиња на коалицијата „Никогаш Северна- само Македонија“

Габриела Димковиќ-Мишевска
Претседателот на партијата Единствена Македонија Јанко Бачев и предводник на коалицијата „Никогаш Северна-Само Македонија“ поднесе барање до ДИК за поништување на изборите одржани на 15
Македонија

Коалицијата „Никогаш северна-само Македонија“ бара поништување на изборите – името на коалицијата било тргнато од гласачките ливчиња

А1он
Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ ќе поднесе барање за поништување на изборите и оставка од членовите на ДИК. Повеќе детали најавија за попладнево кога
Македонија

Бачев реагира до ДИК: Останавме безимени на гласачкото ливче, наместо „Никогаш Северна-само Македонија“, стоеше само број 11

А1он
Претседателот на партијата Единствена Македонија, Јанко Бачев, поднесе приговор до ДИК и бара одговорност зашто името на нивната коалиција „Никогаш Северна – само Македонија“, било
Македонија

Бачев со писмо до Мицкоски: Не оди на средбата кај Пендаровски

А1он
Пред утрешната средба кај Стево Пендаровски, попладнево претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев упати писмо до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. “Ве повикувам утре да
Македонија

Бачев му пиша на Иванов: За Македонија се работи, имајте храброст и испратете паралено писмо со она на Заев до ОН

А1он
Верувам дека ги слушнавте информациите дека Зоран Заев ќе испрати писмо до Обединетите нации со кое ќе побара сите држави-членки на ОН да го користат
Македонија

Отворено писмо на Бачев: Бојкотирањето на изборите е во корист на Зоран Заев и Али Ахмети

А1он
По вчерашната одлука на Централниот комитет на Единствена Македонија, партијата да учествува на претседателските избори, лидерот Јанко Бачев во отворено писмо до јавноста образложува зошто
Македонија

Бачев: Бејли и Стивенсон вршат притисок врз пратеници заклучени во Собрание

А1он
Дејвид Стивенсон на барање на американскиот амбасадор Џес Бејли држи тројца пратеници заклучени во Собрание, обвини лидерот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, на протестите пред
Македонија

Единствена Македонија: УБК направи лажна приказна дека Бачев дава пари за присуство на протести

А1он
„Ја информираме јавноста дека при синоќешното тргнување на народната поворка кон домот Елизабета Канчевска Милевска ниту е давано ниту пак од некој од присутните е