edinstvena makedonija

Македонија

Единствена Македонија: 27 април е еден од светлите датуми во поновата македонска историја, одговорност за монтираните осуди мора да има

А1он
„27 април е еден од светлите датуми во поновата македонска историја. Македонски патриоти на 27 април влегоа во собранието со силна верба дека го бранат
Македонија

Единствена Македонија: Потребно е вештачење и дијагноза за психичката состојба на Џафери и заразените пратеници со скафандери

А1он
„Вчерашното симптоматично однесување на Талат Џафери и заразени пратеници со скафандери во Собранието отвора сомнеж дека постојат случаи кои влијаат врз нивната душевна состојба. Кога
Македонија

„Марионетската влада на Заев да не ја купува сомнителната вакцина АстраЗенека“, повика партијата на Бачев

А1он
Партијата Единствена Македонија испрати соопштение до медиумите во кое ја повикува „марионетската влада во Скопје својата неспособност да набави вакцини да не ја претвори во
Македонија

Единствена Македонија: Одбивањето на „Спутник“ е недозволиво бидејќи здравјето не трпи политички каклкулации

А1он
Власта да овозможи избор меѓу повеќе видови вакцини, а вакцинирањето да биде лична одлука на секој поединец, порача партијата Единствена Македонија преку соопштение. Од партијата
Македонија

Единствена Македонија: Захариева, Каракачанов и Ковачев да се прогласаат за „персона нон грата“

А1он
Партијата Едиснтвена Македонија, смета дека претставниците на бугарската Влада, Екатерина Захариева, Красимир Каракачанов и Андреј Ковачев, треба да бидат прогласени за непожени личности – „персона
Македонија

Единствена Македонија до фудбалерите: Паричната награда за вас е навредлива, донирајте ги парите за медицинските лица

А1он
Владата во Скопје тргнувајќи од бизнис менталитетот во погубното водење на државата, прво што направи по големиот успех на фудбалската репрезентација со пласманот на Европското
Македонија

Единствена Македонија: Заев да не се плаши да одговара на прашања и од вонпарламентарните партии

А1он
Партијата Единствена Македонија ја поздравува, како што вели, агилноста на Зоран Заев да ги прикажува во јавноста состојбите во земјата според свое наоѓање преку исцрпно
Македонија

(ВИДЕО) Бачев: Единствена Македонија е колатерална штета на изборите од планот на „ѕверот“

А1он
„Денешната прес конференција условно е во два дела, во првиот дел се осврнувам на планот за колатерална штета на Единствена Македонија на изборите и вториот
Македонија

„Никогаш северна, само Македонија“ поднесе кривични против Дерковски и членовите на ДИК

А1он
Коалицијата „Никогаш северна, само Македонија“, преку Јове Кекеновски како нејзин претставник, поднесе кривични пријави против претседателот на Државната изборна комисија, Oливер Дерковски и останатите членови
Македонија

(ВИДЕО) Кекеновски: Мицкоски е столбот на досегашното и идно опстојување на Заев

А1он
Коалицијата „Никогаш северна само Македонија“ ги повика граѓаните да не гласаат ниту за СДСМ ниту за ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи биле два столба кои се крепеле еден