edinstvena makedonija

Македонија

(ВИДЕО) Кекеновски: Онака како што избега, така ќе го вратиме бегалецот од Будимпешта

А1он
Носителот на листа на кандидати за пратеници на „Коалицијата никогаш северна, само Македонија“ во ИЕ 2, Јове Кекеновски на средба со граѓаните на Општина Горѓе
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се исти во предавството, во истите канцеларии во Брисел кај што оди Заев , по него оди Мицкоски

Габриела Димковиќ-Мишевска
Поништување на Преспанскиот договор, поништување на договорот со Бугарија враќање на уставното име на државата се црвените линии под кои Единствена Македонија нема да влезе
Македонија

ВИДЕО: Програмата на „Единствена Македонија“ претставена во Кавадарци

А1он
Денеска караванот на „Единствена Македонија” и коалицијата „Никогаш северна, само Македонија” е во Росоман, Кавадарци и Неготино. „Од она што го видовме денеска со граѓаните
Македонија

(ВИДЕО) Единствена Македонија: На 15 јули ќе завршиме со предавствата и бандитизмот на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

А1он
„Единствена Македонија“ и коалицијата „Никогаш северна, само Македонија“ остварија средби со избирачите на опшините Карпош и Центар. Од партијата истакнаа дека нема да отстапат од
Македонија

Кекеновски: Ќе го укинеме Изборниот законик и новиот Закон за Јавно обвинителство

А1он
Во првите 30 дена од нашиот избор ќе го укинеме Изборниот законик и новиот Закон за Јавно обвинителство кој ги штити оние кои сега и
Македонија

(ВИДЕО) Кекеновски: Укинување на имунитетот на носителите на јавни функции

А1он
„Покрај стратешките определби ние како коалиција подготвивме и краткорочни приоритети, се со цел да докажеме дека, прво сме сериозна коалиција и второ, да сето тоа
Македонија

(ВИДЕО) Бачев: Ќе спречиме федерализација

А1он
Претседателот на Единствена Македонија и предводник на коалицијата „Никогаш Северна, само Македонија“, Јанко Бачев, на прес-конференција ја претстави нивната платформа насловена како „Битка за Македонија“,
Македонија

(ВИДЕО) Бачев: Народот е свесен дека нема повеќе право на грешка, на земјава и треба патриотска партија

А1он
На 15 јули ќе биде крај на предавствата. Народот ќе победи. Потребно е разбивање на 30-годишната власт на партијата „Погреб за Македонија“, составена од ДПМНЕ