kekenovski

Македонија

(ВИДЕО) Единствена Македонија: На 15 јули ќе завршиме со предавствата и бандитизмот на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

А1он
„Единствена Македонија“ и коалицијата „Никогаш северна, само Македонија“ остварија средби со избирачите на опшините Карпош и Центар. Од партијата истакнаа дека нема да отстапат од
Македонија

(ВИДЕО) Кекеновски: Укинување на имунитетот на носителите на јавни функции

А1он
„Покрај стратешките определби ние како коалиција подготвивме и краткорочни приоритети, се со цел да докажеме дека, прво сме сериозна коалиција и второ, да сето тоа
Македонија

Кекеновски: На државата не и требаат пратеници кои ќе стискаат зелено и црвено копче по директиви

А1он
По објавувањето на последниве аудио бомби мислам дека на сите нам ни стана јасно што правеле и што прават лидерите и раководставата на овие партии,
Македонија

Кекеновски: Да се воведе кризна состојба во целата држава и да се одложат изборите

А1он
Во име на Коалицијата „Никогаш Северна, само Македонија“, а во пресрет на најавената седница на Советот за безбедност сметаме дека е потребно да се постигне
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев, Кекеновски и „Тврдокорни“ со здружени сили ќе бараат гласови на изборите

Искра Манојлоска
Единствена Македонија на Јанко Бачев, ФРОДЕМ на Јове Кекеновски, здружението „Тврдокорни“, Унијата на ветерани на ВМРО 1990, ВМРО ДПМНЕ – Демократска фракција и Здружението на
Македонија

Кекеновски: Како тоа никогаш Северна секогаш Македонија, a Мицкоски не го спречи Преспанскиот договор

А1он
„КАКО ТОА НИКОГАШ СЕВЕРНА СЕКОГАШ МАКЕДОНИЈА КОГА: – наметнатнатиот лидер и раководство свесно не ја спречија промената на името, – 8 нивни пратеници гласаа за
Македонија

Кекеновски: Неискрено и лажно подадената рака од политичките елити на Бугарија

А1он
„Ултимативната и крајно дегутантна политика на бугарските политички и државни големци кон Република Македонија, во однос на нашето членство во ЕУ и НАТО, го исфрла
Македонија

Кекеновси до Тимоние: Така ли вие правите во Франција?

А1он
„КРИСТИЈАН ТИМОНИЕ, француски амбасадор во Република Македонија за СЈО: „Можеби ќе треба да се затвори тоа досие, сега е време да се прејде во друга
Видео Македонија

(ВИДЕО) Кекеновски со иницијатива до Уставен: Се противам на каубојското носење на Законот за јазици

А1он
Професорот Јове Кекеновски поднесе иницијатива за оценка на уставноста на Законот за употреба на јазиците. Според него, власта каубојски и дрско го донела Законот со