bacev

Македонија

„Марионетската влада на Заев да не ја купува сомнителната вакцина АстраЗенека“, повика партијата на Бачев

А1он
Партијата Единствена Македонија испрати соопштение до медиумите во кое ја повикува „марионетската влада во Скопје својата неспособност да набави вакцини да не ја претвори во
Македонија

Бачев: Чуствува ли Заев срам што пријателите од НАТО го оставија на цедило?

А1он
Партијата на Јанко Бачев, Единствена Македонија, во соопштение го прашува премиерот Зоран Заев „дали денеска при примањето на вакцини од Србија почуствува барем малку непријатност
Македонија

Бачев му пиша на Вучиќ: Дозволете Македонците да се вакцинираат во Србија, во име на пријателството меѓу двата народа

А1он
Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев му испрати писмо на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во кое побара да им се дозволи на македонските граѓани
Македонија

ВИДЕО: Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ поднесе листи со кандидати до ДИК

А1он
Претставници на Коалицијата „Никогаш северна – само Македонија“ синоќа во 23:55 часот ги поднесоа листите на кандидати за пратеници во Државната изборна комисија. „Коалицијата Никогаш
Македонија

Единствена Македонија реагира бидејќи не се поканети на лидерска средба кај Спасовски за коронавирусот

А1он
„Таканаречениот технички премиер Оливер Спасовски е голем срам за Македонија. Спасовски заборавил во која држава живее со поканата на гости кај него за моделот на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев, Кекеновски и „Тврдокорни“ со здружени сили ќе бараат гласови на изборите

Искра Манојлоска
Единствена Македонија на Јанко Бачев, ФРОДЕМ на Јове Кекеновски, здружението „Тврдокорни“, Унијата на ветерани на ВМРО 1990, ВМРО ДПМНЕ – Демократска фракција и Здружението на
Македонија

Бачев: Тажен ден за Македонија, бугарашот и шпион на ЦИА Димитров во обид да го избрише македонскиот народ

А1он
„Вчера во Брисел беше тежок и тажен ден за Македонија со потпишување на Пристапниот Протокол со геноцидната организација НАТО во обидот за бришење на светото
Македонија

(ВИДЕО) Бачев: Иванов да побара седница на Советот за безбедност на ОН за да се отфрли Договорот од Преспа

А1он
Вчера се случи едно од најголемите предавства во поновата македонска историја. Странскиот измеќар Зоран Заев и 81 пратеник извршија национално предавство врз македонскиот народ и
Македонија

Бачев: И да ги изгласаат уставните измени, ништо не е готово, ќе го притиснеме Иванов

А1он
Уште не е завршено, ова е само дел. И да изгласаат уште не е се завршено. Ако изгласаат, потоа треба да се гласа во Грција.
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев: Мицкоски глуми дека го брани името, а на странците им ветил дека нема да ги попречува уставните измени

А1он
Мицкоски сега излегува на протест бидејќи следуваат избори. Во кампањата за претседателските избори тоа ќе се користи, ќе вели дека бил против уставните измени. Ова