bacev

Македонија

Бачев повика на протест: Или ќе дозволиме маринетската власт да избрише се што е македонско или Македонија ќе победи

А1он
Како што е познато, лани на 4-ти ноември, осумдесет и четири организации – политички партии и здруженија од земјата и дијаспората потпишаа Повелба за стратешка
Видео Македонија

ВИДЕО: Полицијата ги спречи демонстрантите да дојдат до домот на Елизабета Канческа-Милевска

А1он
Поддржувачите на иницијативата „Македонија блокира“ вечерва се упатија во населбата Пржино, кон домот на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, но не успеаја да стигнат
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев и Василески се испокараа: Како не ти е срам гомнар еден, копиле едно, ја продаде државава

А1он
За време на протестот пред домот на Сашо Василески, додека Јанко Бачев му го доставуваше писмото со барањата, дојде до кратка караница. Бачев му се
Македонија

Единствена Македонија: ТВ Телма, МЦМС и агенцијата „М-пропект“ да се извинат за лажните анкети за референдумот

Единствена Македонија најостро го осудува односот на власта кон ТВ Телма, МЦМС, агенцијата „М-проспект“ и нивното купување за правење лажни анкети за референдумот. „Резултатите од
Македонија

Бачев: Сите заедно на нозе се креваме да спречиме да се избрише се што е македонско

А1он
Караванот на „Кризниот штаб против референдумот“ вчера во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира“ одржа повеќе средби и собири во општините Ранковце, Младо Нагоричане и Куманово. На
Македонија

„Македонија бојкотира“ ги повика гостиварци да го бојкотираат референдумот

А1он
Јанко Бачев лидер на партијата Единствена Македонија и предводник на кампањата „Македонија бојкотира“ на вечерашниот собир од гостиварци побара масовно да кажат не, на, како
Македонија

Бачев: Борбата на нашите предци беше создавање на независна македонска држава, нашата борба е да ја зачуваме

А1он
„Денес Македонија ја слави и чествува борбата за слобода и независност на македонскиот народ, го одржуваме жив споменот на славниот Илинден, храбрите македонци и на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев: Во ЕУ сакаат само одродени и корумпирани Македонци платени со странски пари

А1он
Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, денеска од пред руската амбасада во земјава, обраќајки му се на амбасадорот Олег Шчербаг порача дека македонскиот народ сака
Македонија

Бачев: Повеќе од половина од вработените во владата се Албанци

А1он
Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев денеска на прес-конференција изјави дека бројот на Албанците во Македонија е 14 отсто, но за потребите на прес-конференцијата ја