bojkot

Македонија

Организаторите на бојкот на наставата тврдат дека има одѕив

А1он
Фејсбук-групата на родители „Учебници и настава мора да има“ за денеска најави бојкот на наставата со барање да се стопира донесувањето на законот за учебници
Македонија

15.000 матуранти се пријавиле за полагање, државна матура ќе има

А1он
Над 15.000 матуранти од вкупно 16.500 во земјава веќе се пријавиле за полагање матура, извести Државниот испитен центар. Од Министерство за образование сметаат дека овој
Македонија

Бојкот на наставата: Дел од матураните не го почнаа второто полугодие

А1он
Матуранти денеска не се вклучија во онлајн-наставата и во почетокот на второто полугодие од учебната година. Организирани од Средношколскиот сојуз, почнаа бојкот зашто бараат да
Македонија

(ВИДЕО) Симовски: Бојкот на пописот би бил катастрофа за државата

Маја Илиевска-Пачемска
За пописот се шират лажни вести што нанесуваат штета на процесот и не смее да се дозволи бојкот, смета Апостол Симовски, директор на Државниот завод
Регион

Опозициските демократи ќе ги бојкотираат и попречуваат локалните избори во Албанија

А1он
Националниот совет на албанската опозициска Демократска партија (ПД) попладнево едногласно ги поддржа одлуките на партиското Претседателство за бојкот на локалните избори во Албанија, предвидени за
Македонија

Граѓани протестираат пред Собрание за бојкот на референдумот

А1он
Неколку десетици граѓани вечерва се собраа пред Собранието на Република Македонија во знак на протест за да го изразат својот став за бојкот на референдумот
Македонија

„Кризен штаб против референдумот“: Се бориме Македонците да не бидат избришани од светската мапа на нации

А1он
Караванот на „Кризниот штаб против референдумот“ во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира“ одржа средби со граѓаните во општините Брвеница, Тетово и Јегуновце. На средбите говореа координаторот
Македонија

(ВИДЕО) Иванов: Нема да гласам на референдумот на 30 септември

А1он
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на гала-вечера организирана од македонската дијаспора во Детроит истакна дека ќе го бојкотира референдумот на 30 септември. ПРЕТСЕДАТЕЛОТ! #Бојкотира!
Македонија

Бачев: Сите заедно на нозе се креваме да спречиме да се избрише се што е македонско

А1он
Караванот на „Кризниот штаб против референдумот“ вчера во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира“ одржа повеќе средби и собири во општините Ранковце, Младо Нагоричане и Куманово. На
Македонија

Бачев: НАТО сака само послушни политичари кои ќе му служат верно

А1он
Караванот на „Кризниот штаб против референдумот“ вчера во рамките на кампањата „Македонија-бојкотира“ одржа повеќе средби со граѓани, трибини и собири во општините Македонска Каменица, Делчево,