trajko slaveski

Македонија

(ВИДЕО) Славески: Со СДСМ и ДУИ економијата стагнира, денарот за две години е обезвреднат 25% а ВМРО-ДПМНЕ креира поинаков пристап и ќе ги поддржи бизнисот и сите производни сектори со цел подобар животен стандард

А1он
Денес во Општина Велес се одржа дебата економска платформа за иднина на тема „Нов концепт за економски развој“, на која свое обраќање имаше Трајко Славески,
Македонија

Славески: Градоначалничката бара свикувања на итна седница на Советот на Град Скопје за вработувања кои не и беа дозволени претходно

А1он
Лаги не се разобличуваат со лаги. За тоа кој или дали е под притисок е многу јасно. Под притисок е тој кој менува ставови и
Спорт

Комити им се заканија на Арсовска и на Славески: Исплатете ги парите или ќе се радикализираме

А1он
Упатуваме апел до претседателот на советот на Град Скопје, Трајко Славевски и градоначалничката Данела Арсовска, финансиските средства наменети за ФК Вардар, изгласани едногласно уште на
Македонија

Арсовска: Мицкоски да им каже на неговите советници како да гласаат и да одржиме седница

Орце Костов
Градоначалничката Данела Арсовска рече дека срамно и неодговорно е однесувањето на претседателот на Советот, Трајко Славески кој своеволно ја одложи седницата на Советот на Град
Македонија

Славески: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја санира катастрофалната економска состојба која што ја прави владата на СДС и ДУИ

А1он
За да постигнеме економски раст и развој на наредниот период на Република Македонија, прво е потребно санација на катастрофалната состојба во која што СДС и
Македонија

Славески: Арсовска не сакаше ребаланс и ги попречуваше советниците да го донесат буџетот во законски рок

А1он
На 14 ноември оваа година се одржа редовна седница на Совет на Град Скопје при што прва точка од дневниот ред беше изменување и дополнување
Македонија

Славески: Со неверување ја добив веста за бркање на првиот синдикалец во „Водовод“ од Арсовска

А1он
Обвинуваат за Хитлер, а се однесуваат како него. Обвинуваат за деспот, а применуваат деспотски методи. Со неверување ја добив веста дека претседателот на синдикатот во
Македонија

Кабинет на Арсовска: Славевски да си поднесе оставка, не може 45 советници да бидат заложници на копче

Орце Костов
Кабинетот на градоначалничката Данела Арсовска го повика претседавачот на Советот на Град Скопје, Трајко Славевски да си поднесе оставка затоа што работи на штета на
Македонија

СДСМ: Трајко Славески не закажува вонредна седница на Советот на Град Скопје за помош на семејствата на настраданите во автобуската несреќа

А1он
Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да
Македонија

Славески: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори

Кристијан Ландов
ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори. Уставните измени се апсолвирани и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги гласаат. Ова вечерва  го изјави членот на ИК на