(ВИДЕО) Бачев и Василески се испокараа: Како не ти е срам гомнар еден, копиле едно, ја продаде државава

Од:

За време на протестот пред домот на Сашо Василески, додека Јанко Бачев му го доставуваше писмото со барањата, дојде до кратка караница. Бачев му се обрати на Василески со зборовите „како не ти е срам бе гомнар еден“, откако пратеникот рече дека тој дошол да протестира за да си ја сработи дневницата.

„Како не ти е срам бе, шпион еден. Народен пратеник. Со колку те купија, шпион еден? Како не ти е срам? Копиле едно, ја предадовте државата. Знаете што ве чека? Истополови бракови, хомосексуализам, посвојување на деца од истополови бракови. Вршиш злосторство. Како не ти е срам? Да ви е*бам педерите да ви е*бам“, му рече Бачев на Василески.

„И тие се луѓе. Не навредувајте. Мавтај си го знамето“, му врати Василески на Бачев, а по ова, Бачев му врати „мафтај го ти шиптарското, мафтај таму со педерите, да ви е*ам либералните вредности“.

Бачев кој беше предводник на протестите и му достави писмо на пратеникот Василески му рече дека амандманите, односно четирите услови кои независната пратеничка група ги достави, биле пишувани во СДСМ.

Кристијан Ландов

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Нема да се поместам ниту милиметар, ќе ги истрпам сите притисоци, овој Парламент нема мандат да менува Устав

Ковачевски и Груби се во паника, 10 пратеници од власта нема да гласаат за уставни измени тврди ВМРО-ДПМНЕ

Османи: Овој парламентарен состав треба да ги заврши уставните измени

Ана Ололовска

СДСМ: Уставните измени се важни за европската иднина, подготвени сме да разговараме со сите партии

Лимински: Уставните измени се нешто низ кое треба да поминете

Горан Наумовски

Мицкоски: Уставни измени во овој пратенички состав нема да има

Катерина Павлова-Николовска