vasilevski

Македонија

Министерството за одбрана му одговори на Ковачки: Помина времето за пазарење со безбедносните сертификати

А1он
Помина времето за пазарење со безбедносните сертификати и нивно политизирање, рече денеска полковникот и офицер за безбедност во Министерството за одбрана, Горан Василевски, отфрлајќи ги
Македонија

Муковски, Василевски, Арнаудов останаа без обезбедување

Министерството за внатрешни работи им го одзеде обезбедувањето на седумте пратеници што уживаа полициска заштита по собраниската седница за промената на името, дознава „А1 он“.
Македонија

Мукоски, Арнаудов, Василевски, Тарчуловски и Димовски си изгласаа амнестија

А1он
Крсто Мукоски, Љубен Арнаудов, Сашо Василевски, Јохан Тарчуловски и Љупчо Димовски се петмината пратеници обвинети за настаните на 27 април. Првите тројца се членови на
Македонија

Василевски пред 27 април: Подобро е во Собрание да одиме без кравати, да не ни пречат

А1он
На денешното рочиште за крвавиот четврток беа презентирани докази од дополнителната листа на обвинителството. Помеѓу доказите беше и вибер-комуникација помеѓу пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од Собранието.
Македонија

Благоја Василевски: Разговорот со брат ми беше семеен

А1он
На 27 април 2017 година бев на службен пат во Виена. Се слушнав со Александар, разговорот беше семеен, разговаравме за здравјето на нашата мајка, рече
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бачев и Василески се испокараа: Како не ти е срам гомнар еден, копиле едно, ја продаде државава

А1он
За време на протестот пред домот на Сашо Василески, додека Јанко Бачев му го доставуваше писмото со барањата, дојде до кратка караница. Бачев му се
Македонија

Кацарска им се закани на Мукоски, Арнаудов и Василевски со нов притвор

А1он
Судијката Добрила Кацарска која го води судскиот процес за насилниот упад во Собранието кој се случи на 27 април минатата година се закани дека обвинетите