kacarska

Македонија

Добрила Кацарска избрана за судија на Уставниот суд

А1он
Собранието на Република Северна Македонија попладнево на продолжение на 20. седница со 61 глас „за“ ја избра Добрила Кацарска за судија на Уставниот суд. Претресот
Македонија

За Кацарска ќе се гласа на следно продолжение на пленарната собраниска седница

А1он
Собранието на Република Северна Македонија во рамки на 20-тата седница попладнево, откако во салата се собраа доволен број пратеници за кворум, донесе неколку закони. На
Македонија

Собранието утре ќе продолжи да расправа за изборот на Кацарска

А1он
Собранието и утре ќе расправа за предлогот Добрила Кацарска да биде избрана за судија на Уставниот суд. Денешната расправа беше прекината нешто пред 18 часот,
Македонија

Напладне ќе продолжи собраниската расправа за предлогот Добрила Кацарска да биде нов судија во Уставниот суд

А1он
Собранието денеска втор ден ќе расправа за предлогот Добрила Кацарска да биде избрана за судија во Уставниот суд. Претседателот на Собранието Талат Џафери за напладне
Македонија

Собраниската расправа за предлогот за нов уставен судија продолжува утре напладне

А1он
Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре напладне го закажа продолжението на расправата за нов судија во Уставниот суд да биде избрана Добрила Кацарска, на
Македонија

Судски совет не поведе постапка против Добрила Кацарска

А1он
Судскиот совет на Република Северна Македонија, нема да поведе постапка за утврдување на одговорност против судијата Добрила Кацарска, за изјавата дадена од обвинителката (сведок) Лиле
Македонија

Судскиот совет ќе проверува дали Кацарска е инволвирана во „Империја“

А1он
Судскиот совет ќе одлучува за евентуалната инволвираност на судијката Добри Кацарска во предметот „Империја“, изјави денеска претседателот на Советот, Киро Здравев. – На 31 јануари
Македонија

Кацарска: Mи падна да го оценувам „Рекет“, но поради блискоста со Камчеви, се изземав од постапување

Васко Маглешов
Судијката Добрила Кацарска во интервју за „Макфакс“ рече дека за неа е неприфатливо да не се изземат судијката и обвинителката што постапуваат во предметот „Империја“,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Кацарска: Поротник сaкаше да се откаже пред пресуда и за „мерцедесот“, но го премислив

Васко Маглешов
Судијката од скопскиот Кривичен суд, Добрила Кацарска, во интервју за „Макфакс“ говори за најавениот процес на проверка т.е. ветинг во правосудството, за довербата на граѓаните
Македонија

За Кацарска цел Судски совет гласал дека не треба да биде разрешена

Васко Маглешов
Членовите на Судскиот совет, одлуката за отфрлање на иницијативата за разрешување на судијката Добрила Кацарска ја донеле едногласно, дознава неофицијално „А1он“. Ова следува по изготвениот