добрила кацарска

Македонија

Лога: Остра осуда за деградирачката реторика на ВМРО-ДПМНЕ кон Кацарска

А1он
Остро ја осудуваме деградирачката реторика на политичката партија која претендира да управува со оваа држава. Нападот врз независните институции е неприфатлив јазик за една земја
Македонија

Вербални закани кон претседателката на Уставниот суд Добрила Кацарска, случајот пријавен во полиција

А1он
Денеска напладне во близина на ТЦ „Рамстор“ во центарот на Скопје непознато лице вербално и се заканувало на претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацарска по
Македонија

Уставниот суд едногласно одлучи да не се поведе постапка за Преспанскиот договор

А1он
Уставниот суд едногласно одлучил да не се поведе постапка по иницијативата за Преспанскиот договор. Ова денеска на прес конференција го соопшти претседателката на Уставниот суд,