nato

Регион

Советот на министри на БиХ ја усвои реформската програма за НАТО

А1он
Советот на министри на БиХ денеска ја усвои Реформската програма за НАТО и донесе Одлука за формирање на Комисија за соработка со таа организација. Ова
Свет

Реформската стратегија на НАТО претставува предизвик во сопствениот двор

А1он
БГНЕС – Софија По првпат министрите за одбрана на НАТО разговараа за предлозите за реформи на генералниот секретар Јенс Столтенберг. Сепак, некои членови се прилично
Свет

Вработените во НАТО и во Европската Унија ќе се вакцинираат одделно од граѓаните

А1он
Вработени во меѓународните институции со седиште во Брисел ќе бидат вакцинирани против Ковид-19 во одделни центри кои нема да им бидат на располагање на останатите
Свет

САД и сојузниците загрижени – Русија и Кина ја зајакнале соработката

А1он
САД и нивните западни сојузници се сè повеќе загрижени поради зајакнувањето на соработката меѓу Русија и Кина во области од заеднички интерес, изјави денеска командантот