Radmila Sekerinska

Македонија

Ременски до Шеќеринска: Дали антинационалната кампања на Каракачанов според НАТО стандардите е хибридна закана?

Експратеничката Фросина Ременски од СДСМ преку социјалните мрежи ја повикува министерката за одбрана Радмила Шеќеринска јавно да каже дали антинационалната кампања на бугарскиот министер за
Македонија

Шекеринска положи венец во спомен на загинатите бранители кај Љуботенски бачила

А1он
Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска денеска во касарната „Илинден“ положи венец на споменикот на загинатите бранители, во спомен на
Македонија

Шекеринска: Десет дена пред нападот во Собранието ја држев во скут ќерката на Дурловски

А1он
Радмила Шекеринска, заменик претседателката на СДСМ, на завршната граѓанска трибина во Битола сподели интимни мисли за тоа како ќе го погледне човекот, противкандидатот Дурловски, за
Македонија

Шекеринска: Хераклеа ни праќа историска лекција, немој да дозволиш грешка, немој да пропуштиш шанса

А1он
Кога ќе се спои сликата убава и добрата мисла, чудата навистина се можни, се наоѓаме на магична локација, на древна населба и раскрсница, како Хераклеа,
Македонија

Шекеринска од Ресен: „НАТО членството ми дава сила”

А1он
„Нашата НАТО влезница има преспанска адреса. Преспа е место каде што рековме – сакаме да бидеме во развиениот свет каде припаѓаме. Таа НАТО влезница значи
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Граѓаните денес се еднакви со најмоќните во НАТО и со отворено добредојде во ЕУ

А1он
Граѓаните на Македонија денеска се граѓани на светот, еднакви со најмоќните во НАТО и со отворено добредојде во ЕУ, со зачуван идентитет и потврден и
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Порака до сите, СТОП за насилството врз жените!

А1он
Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска денес од родното село на својата баба – Кичиница во мавровско, испрати порака до сите жени во државата. „Најважните
Македонија

Шекеринска: Со 12 милиони евра саниравме проблеми кои беа наталожени речиси 4 децении

А1он
Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, оствари работна посета во Демир Хисар и притоа посети повеќе капитални инвестиции кои Владата заедно со општината успеаја да ги
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Единствен начин да се справиме со пандемијата во Прилеп и Куманово е да се прогласи кризна состојба во тие два града

А1он
Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната прес конференција на министерката за одбрана Радмила Шеќеринска. Според ВМРО ДПМНЕ, единствен начин да се справиме со пандемијата
Македонија

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја, станавме 30. членка на НАТО

А1он
Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го