Radmila Sekerinska

Македонија

Радмила Шекеринска избрана за потпреседателка на Партијата на европските социјалисти

А1он
Поранешната министерка за одбрана и екс претседателка и потрпеседателка на СДСМ Радмила Шекеринска на конгресот во Берлин е избрана за потпреседателка на Партијата на европските
Македонија

Уште две министерки побараа апанажа: Царовска молчи за плановите, Шекеринска размислува

Кристијан Ландов
И ексминистерката за образование, Мила Царовска и ексминистерката за одбрана, Радмила Шекеринска Јанковска побарале да земаат апанажа. Нивните барања ќе треба да бидат разгледани од
Македонија

Шекеринска: Инвестиции за подобри услови во армискиот полигон Криволак

А1он
Изминатата година инвестиравме во подобрување на севкупните услови за сместување и вежбање на армискиот полигон и со тоа Криволак прераснува не само во домашен, туку
Македонија

Шекеринска: Охрабрувачки е дека можната нова Влада во Бугарија вели оти треба нов пристап

А1он
Охрабрувачки е дека можната нова влада во Бугарија вели оти ни треба нов пристап. Ние ќе го имаме истиот дух на добрососедство, на отвореност и
Македонија

Шекеринска: Да изградиме повторно и подобро, функционирањето на стариот начин веќе не е опција

А1он
Изгради повторно и подобро, тоа треба да ни биде амбицијата. Функционирањето на стариот начин, веќе не е опција, рече денеска министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.
Македонија

Романија испраќа авион за гаснење пожари со голем капацитет

А1он
По писмено барање на министерката за одбрана Радмила Шекеринска до нејзиниот романски колега Николае Јонел Чука за итна помош во справувањето со пожарите, Романија донесе
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Освен скандалозната набавка на скала, истата фирма набавува спортска опрема за министерството на Шекеринска

А1он
Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов
Македонија

Шекеринска не очекува пресврт во односите со Бугарија до јуни

А1он
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска не очекува дека без партнер од другата страна и со техничка влада, како што изјави, е можен пресврт во однос
Македонија

Шекеринска обвини новинарка за нарачано прашање: Ми кажаа дека чекате налог за прашање

Искра Манојлоска
Откако беше прашана зошто своевремено присуствувала во домот на Боки 13 со поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, ја обвини
Македонија

Шекеринска: Можевме да не кажеме за вратениот капар, но сакавме да бидеме транспарентни

Искра Манојлоска
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска вели дека доколку сакале можеле да сокријат дека кинеската компанија за производство на вакцини ни го вратила платениот капар. „Сакам