Radmila Sekerinska

Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Порака до сите, СТОП за насилството врз жените!

А1он
Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска денес од родното село на својата баба – Кичиница во мавровско, испрати порака до сите жени во државата. „Најважните
Македонија

Шекеринска: Со 12 милиони евра саниравме проблеми кои беа наталожени речиси 4 децении

А1он
Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, оствари работна посета во Демир Хисар и притоа посети повеќе капитални инвестиции кои Владата заедно со општината успеаја да ги
Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Единствен начин да се справиме со пандемијата во Прилеп и Куманово е да се прогласи кризна состојба во тие два града

А1он
Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната прес конференција на министерката за одбрана Радмила Шеќеринска. Според ВМРО ДПМНЕ, единствен начин да се справиме со пандемијата
Македонија

Шекеринска: Денешниот датум ќе влезе во учебниците на нашата историја, станавме 30. членка на НАТО

А1он
Нека ни е честито. Денеска влеговме под чадорот на колективната безбедност кој штити милијарда луѓе во светот. Денешниов ден го чекавме речиси 30 години. Го
Македонија

(ВИДЕО) Шекеринска: Оваа недела две историски одлуки, лагите на ВМРО-ДПМНЕ не треба да ни го трошат времето

А1он
Денешната одлука на земјите членки на ЕУ да започнат преговори со нас е потврда дека оваа недела навистина ќе имаме две историски одлуки за сите
Македонија

Шекеринска од Центар: Исполнивме две невозможни мисии- ЕУ и НАТО, СДСМ докажа што значи грижа за граѓаните

А1он
Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска учествуваше на отворање на нов изборен штаб на СДСМ во Општина Центар каде се поделија над 200 нови членски
Македонија

„Корковадо“: Грејдерите за потребите на Армијата на РСМ не се исти со оној продаден во Србија

А1он
Српска компанија „Корковадо“, преку која беа набавени машини-грејдери за потребите на Армијата, денеска ги демантираше тврдењата за злоупотреби и неправилности при реализацијата на набавката, оценувајќи
Македонија

Шекеринска и Димитров на средба со Палмер: Местото на Северна Македонија е во НАТО и ЕУ

А1он
Mинистерката за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска на маргините на Бледскиот Стратешки Форум остварија средба со Метју Палмер, специјален
Македонија

Шекеринска-Шанахан: Потврдено стратешкото партнерство на САД и Северна Македонија

А1он
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во Пентагон имаше средба со американскиот секретар за одбрана Патрик Шанахан, на која е потврдено стратешкото партнерство на САД и
Македонија

Шекеринска во Вашингтон: Тука сме да обезбедиме поддршка за што побрза ратификација на Протоколот за членство во НАТО

А1он
Во изминатава година успеавме да ги обезбедиме нашите стратешки цели, да ја добиеме поканата за членство во НАТО, да ги завршиме пристапните разговори, да добиеме