grad skopje

Македонија

Арсовска го именуваше Александар Трајановски од ГРОМ за заменик градоначалник

А1он
На позицијата заменик градоначалник на Град Скопје е именуван Александар Трајановски информираат од Град Скопје. – Александар Трајановски доаѓа од приватниот сектор и беше избран
Македонија

Хаос и драма во Град Скопје: Арсовска да се моли пред слика од Мицкоски, Славески исклучува микрофони, таа го нарекува „Талат“

Кристијан Ландов
Театар се случува на седницата на Советот на Градот Скопје. Претседавачот Трајко Славески и се налути на градоначалничката Данела Арсовска додека таа го бранеше планот
Македонија

Арсовска до вмровските советници: Хипокризија, ако шпицниот градоначалник вели ќе ја поддржите програмата, не подметнувајте

Кристијан Ландов
Нови препирања во Советот на Град Скопје. Градоначалничката Данела Арсовска и контрираше на Марија Андоновска, советничка на ВМРО-ДПМНЕ. Андоновска порача дека мора да се работи,
Македонија

Арсовска постави нови директори на скопските јавни претпријатија

А1он
Неколку скопски јавни претпријатија денеска добија нови директори информираат од Град Скопје. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека со ЈП Улици
Македонија

И директорот на Паркови и зеленило даде оставка: Политичкиот амбиент во Град Скопје нема да ми дозволи успешно да менаџирам со претпријатието

А1он
По девет месеци раководење со „Паркови и зеленило“, Ангеле Сотировски поднесе оставка на функцијата директор на јавното претпријатие. „Ценам дека новиот политички амбиент во Град
Видео Македонија

(ВИДЕО) Арсовска ги „тресе“ директорите кои заминаа: Не се плашам

Кристијан Ландов
Скопската градоначалничка, Данела Арсовска смета дека има повеќе пријатели отколку непријатели. По кавгите со ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски, смета дека се бори со цела
Видео Македонија

(ВИДЕО) Арсовска нема мислење за Груевски, а билбордите за Мицкоски не ги нарачала: Немам таква моќ

Кристијан Ландов
„Немам коментари никакви, не ме интересира политика“. Ова беше одговорот на Данела Арсовска, градоначалничка на Скопје, прашана од „А1он“ како и се допаѓаат билбордите со
Видео Македонија

(ВИДЕО) Арсовска: Дали ќе биде подобро или полошо во Скопје, времето ќе покаже

Кристијан Ландов
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, не одговори дали очекува во иднина, граѓаните да трпат поради немањето на мнозинство во Советот на градот. Таа најави
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Новиот директор на Водовод контра Арсовска – Комисијата за пречистителната станица не се менува, тогаш и градоначалничката признава дека Перински е чист

А1он
Новоименуваниот директор на ЈП Водовод и Канализација, Митовски ги потврди позициите на Златко Перински, кого Данела Арсовска го разреши затоа што му наложи, а тој
Македонија

(ВИДЕО) Ристевски од КСОМ: Данела се реваншира преку работници кои цел ден работат со фекалии

Орце Костов
Ако градоначалничката Данела Арсовска не одржи средба со Конфедерацијата на синдикални организации на Македонија и не ја отповика одлуката да не им ги продолжи договорите