skopje

Видео Македонија

ВИДЕО: Распукан и асфалтот пред МНР, по дупката која се појави поради пукната водоводна цевка

Кристијан Ландов
Асфалтот на булеварот „Филип Втори Македонски“ е распукан, по дупката која се отвори пред зградата на Министерството за надворешни работи. Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов, објави
Видео Македонија

ВИДЕО: Пропаѓа улицата кај МНР, полицијата го обезбедува просторот

Кристијан Ландов
Пропадна пешачката патека пред Министерството за надворешни работи во центарот на Скопје. По дождовите кои траеја во текот на целиот ден, се отвори дупка пред
Македонија

Утре без струја делови од скопските општини Карпош, Сарај и Центар

А1он
Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без струја ќе останат дел од корисниците од општините Карпош и Сарај. Како што информираат од РЦУК
Македонија

Без струја утре делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

А1он
Поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа утре од 8 до 15 часот без струја ќе бидат делови од улиците „Кемал Сејфула“ и „Џон Кенеди“ во
Македонија

Традиционалната „Мичуринска средба“ нема да се одржи, ќе има хуманитарна акција

А1он
„Мучуринската средба“, која традиционално се одржува на 14 јануари, на православниот празник Свети Василиј, оваа година нема да се одржи поради ситуацијата со Ковид-19, соопштија
Македонија

Вкупно 379 луѓе се лекуваат во скопските ковид-центри, 17 нови пациенти примени во изминатиот ден

А1он
Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 379 лица сомнителни и потврдени
Македонија

Полицијата фати двајца скопски крадци кои вчера ограбиле куќа на „Партизанска“

А1он
Полициски службеници од СВР Скопје вчера ги приведоа А.К. (28) и М.К. (28) од Скопје кои истиот ден во 17.50 часот извршиле тешка кражба во
Македонија

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов
Тинејџер вечерва нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода, откако му била побарана лична карта за легитимација. Откако одбил да покаже легитимација, тој почнал да
Македонија

Жена носела пиштол без дозвола на бензинска пумпа, сега е во притвор

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против 51-годишна жена за кривичното дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. – Обвинетата
Македонија

Куќен притвор за скопјанец што чувал пет вида дрога во изнајмен стан

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во