skopje

Македонија

(ВИДЕО) Вработен во Град Скопје пцуе граѓани, Шилегов се извинува поради вербалните напади

Кристијан Ландов
Вработен во една од бараките на Град Скопје, каде што се плаќа данок за имот, на дрзок начин, со гласно викање и без никаква почит
Македонија

Албански медиуми: Исчезнат државјанин на Албанија пронајден мртов во Скопје

А1он
Албански државјанин, кој пред неколку недели бил пријавен како исчезнат, бил пронајден мртов во Скопје, пишуваат медиумите во Албанија. – Р.К. кој пред неколку недели
Македонија

Во Скопје 1.909 активни случаи на заразени со коронавирус, во Чаир, Гази Баба и Аеродром – над 200

А1он
Во Скопје, според последните податоци на здравствените власти, се регистрирани 1.909 активни случаи на Ковид-19, а во три општини: Чаир, Гази Баба и Аеродром, бројот
Македонија

ВИДЕО: Автомобил изгоре во центарот на Скопје

Габриела Димковиќ-Мишевска
Возило од марката Опел Зафира се запали во центарот на Скопје. Според очевидците, човекот кој го управувал возилото, се паркирал на тротоарот спроти Македонски пошти
Македонија

ВИДЕО: Реконструирани мостовите во вториот дел од Градскиот парк

А1он
Заврши целосната реконструкција на сите 19 дрвени мостови во вториот дел од Градскиот парк. Оваа активнист ја спроведоа екипи на Град Скопје со донација на
Видео Македонија

ВИДЕО: Освен во Охрид и во базените, спас од горештините се бара и во Вардар

Искра Манојлоска
Пандемијата предизвикана од коронавирусот ги затвори границите и ги остави скопјани во своите домови во екот на највисоките температури. Некои од нив летните горештини ќе
Македонија

Во Скопје 1.880 активни случаи на Ковид-19, најмногу во Чаир – 291

А1он
Министерството за здравство информира дека бројот на активни случаи на Ковид-19 во Скопје заклучно со денеска изнесува 1.880. Во вкупно 11 општини во главниот град
Македонија

Поднесени 1.350 апликации за субвенции за инвертери, остануваат средства за уште околу 4.000

А1он
Во текот на изминатите 15 дена поднесени се 1.350 апликации за субвенции за инвертери, а остануваат средства за уште околу 4.000 барања, соопштија од Град