nevreme

Македонија

Силно невреме во Скопје, откорнати дрвја, поплавени улици

А1он
Невреме, проследено со обилни врнежи од дожд, силен ветар и грмежи, попладнево го зафати Скопје. Голем дел од улиците како што пишуваат граѓаните на социјалните
Регион

ВИДЕО: Силно невреме во Србија, делови од Ниш останаа без струја

А1он
Најавениот дожд и невремето најпрво пристигна на југот на Србија. Најпрвин Ниш и неговата околина нешто по 15 часот ги зафати невреме и грмотевици, а
Македонија СКЕН

СКЕН: Невреме и поплави ќе има, а ние повторно неспремни

А1он
Анита Петровска Рајковиќ Најавите дека големо невреме се движи кон Македонија и можни се поплави повторно ги дочекуваме неспремни. Зошто поплави со големи материјални штети
Македонија

ВИДЕО: Касами ќе бара помош од Владата за штетите од невремето во Тетово

А1он
Градоначланикот на Тетово, Билал Касами ќе бара помош од Владата за санирање на штетите од поплавите во тетовски регион, пред се за обештетување на граѓаните.
Македонија

Силниот дожд урна потпорен ѕид во скопска Пинтија

А1он
Екипи од ЈП Улици и патишта интервенират во расчистување на разрушениот потпорен ѕид на бул. „Борис Трајковски“ во населба Пинтија. Се работи за разрушен потпорен
Македонија

ВИДЕО: Силно невреме во делови од земјава, во Тетово поплавени улици

А1он
Силно невреме попалднево зафати повеќе делови од земјава. Во Скопје невремето е со силен дожд, ветер и грмотевици. Во Тетово невремето направи посеризони проблеми. Поплавени
Македонија

Уништени овошки, пробиени покриви на куќи, оштетени автомобили – силно невреме го зафати Лозово

А1он
Силно невреме со дожд град поголем од орев синоќа го зафати Лозово. Градот ги уништи земјоделските насади во општината во која граѓаните егистираат од земјоделието,
Регион

Поради најава за силно невреме во прекин поморскиот сообраќај Албанија- Италија

А1он
Поради најава за силно невреме албанските власти воведоа забрана за пловидба на Јадранско и Јонско Море, од попладнево до први април. Според генералната албанска капетанијата