nevreme

Регион

ВИДЕО: Силно невреме го погоди Белград, во некои делови од градот предизвикани поплави

А1он
Силно невреме со врнежи, ветар и грмежи вечерва пристигна во Белград. За кратко време наврна големо количество дожд и на улиците се создадоа вистински реки.
Регион

(ВИДЕО) Големо невреме во Србија: Поплавени улици и низа сообраќајни несреќи поради слаба видливост

А1он
Денешното невреме кое ја зафати Србија им создаде големи проблеми на граѓаните и предизвика низа сообраќајни несреќи. Во Врбас бурниот ветер го однел покривот на
Свет

(ВИДЕО) Жители на покриви и на дрвја бараат спас од поплавите во Италија, паркирани возила стуткани едно врз друго

А1он
Најмалку десет лица загинаа, а четворица се водат како исчезнати по поплавите во централниот италијански регион Марше, пишува Дејли меил. Меѓу исчезнатите има и две
Регион

Разорното невреме ја опустоши Хрватска: Дрво падна врз девојче, итно и била извршена операција

А1он
Хрватскиот вицепремиер Томо Медвед вчера ја посети Чазма, која беше опустошена од бура каква што градот досега не видел. Медвед се сретна со градоначалникот Динк
Македонија

Комисија од Центар ги запишува покривите што летаа во невремето и поплавените простории

Седумчлена комисија од Општина Центар добила задача да направи увид и записник за штетите предизвикани од невремето од пред две недели во Скопје. Најголеми штети
Свет

Делови од Пакистан како мориња, постои и закана од појава на заразни болести

А1он
Делови од Пакистан изгледаат „како море“, изјави денеска премиерот Шехбаз Шариф по посетата на областите погодени од поплавите што покриваат дури една третина од јужноазиската
Регион

(ВИДЕО) Поплава во Солун: Силниот дожд создаде хаос во Грција, улиците како реки

А1он
Во Солун избувна невреме кое доведе до неверојатни поплави, а доказ за тоа се неверојатните фотографии од улиците кои се претворија во реки. Невремето доведе
Македонија

„Паркови“ в недела ќе го отстрани паднатото дрво во Аеродром за кое доби најава за тужба

Маја Илиевска-Пачемска
ЈП „Паркови и зеленило“ попладнево извести дека паднатото дрво во Аеродром за кое доби најава за тужба, било ставено на програма за сечење на четврти
Македонија

Аеродромци ќе го тужат „Паркови“ оти три години не исекле дрво кое падна во невремето од вторникот

Маја Илиевска-Пачемска
Жители на Аеродром, на булеварот Јане Сандански во близина на градинката „Срничка“ се организираат да го тужат Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ оти три години
Македонија

Од невремето поплавени се дел од просториите на КАРИЛ, пациентите се препраќаат во други болници

А1он
Привремено е затворена Клиниката за ТОАРЛИУЦ-КАРИЛ, откако дел од просториите се поплавиле по вчерашното невреме, потврдија од Министерството за здравство.До Клиниката стигнало и официјално соопштение