tornado

Регион

ВИДЕО: Најмалку еден човек загина во торнадо во Турција, области околу Истанбул се поплавени

А1он
Истанбул е опколен од големо невреме, при што преплавени се големи делови од градот, а сето тоа е проследено со силен ветар  и  торнадо. Tornado
Свет

ВИДЕО: Полициски час во Арканзас поради торнадо во непосредна близина на градот

А1он
Локалните жители на Арканзас беа изненадени откако во близина на градот помина силно торнадо кое успеа да ги откорне крововите на зграите и куќите како
Свет

ВИДЕО: Во торнадо во Тенеси загинаа 22 лица, прогласена вонредна состојба

А1он
Од торнадото кое изутринава го погоди Тенеси, загинаа најмалку 22 лица, повеќемина се повредени, а околу 50 илјади домаќинства и фирми останаа без струја. Урнати
Свет

ВИДЕО: Торнадо во Нешвил усмрти најмалку двајца, а околу 40 објекти се целосно уништени

А1он
Најмалку двајца беа убиени кога торнадо ги зафати деловите на градот Нешвил и источните негови преградија. Покрај жртвите, локалната полиција соопшти дека е направена огромна
Свет

Торнадо го погоди Далас, над 100.000 домаќинства и компании без струја

А1он
Торнадо синоќа го погоди Северен Далас и остави повеќе од 100.000 домаќинства и компании без електрична енергија. Неповолните временски услови доведоа и до откажување на
Свет

Торнадо во Луксембург, гром погоди фудбалери во Германија

А1он
Силно невреме, наместа проследено со торнадо, ги погоди Луксембург, делови на Холандија и Германија, каде во покраината Баден-Виртенберг од удар на гром се повредени 15