toplo vreme

Регион

ВИДЕО: Белграѓани го поминаа најтоплиот ден во последните 103 години

А1он
Во Белград денеска во 16 часот е измерена температура од 38,2 целзиусови степени, со што денешниот ден официјално е најтоплиот во српскиот главен град во
Македонија

Утре и задутре температури до 40 степени, УХМР препорачува да не се излегува на сонце од 10 до 16 часот

А1он
Темепратурата на воздухот утре и задутре според најавите на метеоролозите ќе се искачи до 40-тиот степен, а УВ индексот ќе изнесува 9, велат од Управата